Karta Różnorodności to europejska inicjatywa na rzecz promocji polityki równego traktowania i zarządzania różnorodnością w miejscu pracy. Poprzez podpisanie Karty Różnorodności Dolnośląski Urząd Marszałkowski zobowiązuje się do przestrzegania całkowitego zakazu dyskryminacji na terenie zakładu pracy, a także do działań służących tworzeniu i promocji różnorodności. Jednocześnie wyraża swoją gotowość do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w działania antydyskryminacyjne i prorównościowe. Organizacje decydujące się na wdrożenie Karty Różnorodności działają na rzecz spójności i równości społecznej.
̶ Urząd Marszałkowski to także zakład pracy. Kwestie równego traktowania od lat są dla nas bardzo ważne – zaznacza marszałek Cezary Przybylski. – Cieszę się, że dużą część zobowiązań, które Karta nakłada na swoich sygnatariuszy, już wypełniamy. Wewnętrzne przepisy urzędu uwzględniają m.in. przestrzeganie zasad równości szans płci w miejscu pracy, warunków pracy i form zatrudnienia pracowników, a także godzenia życia zawodowego z rodzinnym i równego traktowania osób z niepełnosprawnościami. Mamy również świadomość, że to tematyka, która wymaga nieustającej pracy – dodaje.
Wśród dotychczasowych sygnatariuszy Karty znajdują się między innymi: Deloitte, Aviva, Siemens, British Council, Shell Polska, Orange, a także urzędy miasta Poznania i Słupska.
Komentarze (2)
no to może zaczną nam płacić w marketach i zachodnich fabrykach tyle co na zachodzie czyli po 1500ale euro !! kiedy skończy się dyskryminacja polaków i wyzysk przez zachodnie firmy, markety, banki i polityków którzy nic nie robią dla polaków tylko pomagają w wyzysku polaków...
Kiedy obalimy obcy zydowski rzad i zastapimy go polskim.