To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dolnośląskie święto na jeleniogórskim rynku

Dolnośląskie święto na jeleniogórskim rynku

W najbliższą sobotę, 15 października, od godz. 11.00 na jeleniogórskim Placu Ratuszowym odbywać się będzie Święto Województwa Dolnośląskiego. W programie warsztaty w wykonaniu regionalnych artystów, konkursy i warsztaty dla dzieci, jarmark produktów regionalnych, pokaz akrobatyczny Teatru Ocelot i koncert Me, Myself And I.

W samo południe tego samego dnia, w jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej rozpocznie się uroczysta 26. sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, podczas której tytuł Obywatela Honorowego Dolnego Śląska – CIVI HONORARIO otrzymają prof. Jan Miodek i prof. Krzysztof Szwagrzyk. Dolnośląską Nagrodę Kulturalną SILESIA odbiorą Izabela Skrybant – Dziewiątkowska i Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska z Wrocławia. Złotą Odznaką Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego wyróżnieni zostaną sopranistka Jolanta Żmurko – Kurzak, wojewódzki konserwator zabytków Barbara Nowak – Obelinda, kierownik Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa we Wrocławiu dr Grzegorz Grajewski, wójt i burmistrz Olszyny od 30 lat Leszek Leśko, radny od pięciu kadencji, prezes Stowarzyszenia Greków „Delta” w Polsce, szef zespołu muzycznego „Orfeusz” Nikolaos Rusketos i zespół ludowy „Dyszel” ze Żmigrodu. Srebrną Odznakę przyznano prezesowi Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polkskiego, organizatorowi konferencji naukowo - historycznych o tematyce patriotyczno – obronej Kazimierzowi Kopaniarzowi.

Za szczególne osiągnięcia dla regionu Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego odbiorą Ewa Michnik, Bogdan Fijałkowski i Aureliusz Mikłaszewski. W części artystycznej uroczystej sesji odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej i jednej z najwybitniejszych polskich sopranistek Jolanty Żmurko – Kurzak.

Komentarze (14)

Jakie święto co tu jest świętować. Od czasu gdy jesteśmy w woj. dolnośląskim cały czas dostajemy w kicio. Wszystko idzie do tego zasranego Wrocławia.

Spier...j leczyć kompleksy gdzie indziej

a ty wieśniaku wulgarny nie masz żadnych kompleksów. Masz i to ze sobą. Musisz zmienić lekarza bo ten co cię teraz leczy to cię oszukuje

Wstęp na koncert J.Zmurko wolny czy za biletami?

Szwagrzyk i Miodek - bardzo zaskakujące zestawienie. Jak dwie strony barykady.

Nie święto a pogrzeb naszego województwa ,należy obchodzić.

Nasze Województwo umarło 1998 roku, od tego czasu trwa wegetacja a większość z naszych podatków pieniędzy trafia do Wrocławia, taka jest prawda. Jest o wiele mniej inwestycji bo Wrocław je zabiera na swoje potrzeby. Jak wspomniał wyżej święto ale uczczenia pogrzebu było by trafniejsze.

Pisowski pesymizm zalewa kraj. Skąd tyle ****stwa i pogardy ? Czyżby własne kompleksy jak Jarosław Karłowaty wielu leczy.

Na szczęście samorząd wojewódzki nie jest pisowski i to mnie napawa optymizmem. Nowa inicjatywa samorządowa pod szyldem DRS- Dolnosląski Ruch Samorządowy -ma szansę odpolitycznić nasze województwo, a co za tym idzie bardziej uniezależnić się od poronionych pomysłów starych pisowskich zgredów, zasiadających obok siebie w pierwszych ławach sejmowych.

I co się stało że samorząd i marszałek przypomnieli sobie o Jeleniej? Nowa inicjatywa marszałka i prezydenta wrocka? A gdzie zabrane inwestycje i zmienione projekty? Kasa dla drogi wokół Wrocławia a dla Jeleniej wizyta "Wadzy"zareklamowana w ostatniej chwili.Wspierają PIS dzięki bałaganowi ze środkami unijnymi. I po co wręczają nagrody wrocławianom w filharmonii jeleniogórskiej.To ironia że dla dolnego śląska nie zasłużył się żaden jeleniogórzanin? Czyje to święto !!!!!!!!!

A o której koncert Me, Myself And I.?
Czy ktoś może podać szczegółową rozpiskę godzinową?

Święto Województwa Dolnośląskiego w Naszym mieście!? To zwyczajne ****stwo ze strony Wrocławia, to kompletny brak wyczucia nastrojów wśród jeleniogórzan, to dowód głębokiego lekceważenia nas przez wrocławskich ćwoków. Głupota, bezceremonialność, gruboskórność, złośliwość i arogancja Marszałka i zarządu, tego wstrętnego dla każdego uczciwego jeleniogórzanina, województwa. Bossom wrocławskim zaczyna się palić pod tyłkami, dlatego chca oddalić bardzo prawdopodobną reformę administracyjną kraju. Bez tej reformy, bez powrotu do dawnego podziału administracyjnego dalej będzie kwitła uznaniowość, kolesiostwo. Będzie się pogłębiał upadek gospodarczy i komunikacyjny byłych miast wojewódzkich. Precz z Wrocławiem!

To nie było święto województwa dolnośląskiego, to było święto i promocja urzędu marszałkowskiego. Na tym pseudo wydarzeniu nie było stoisk (ani jednego stoiska!!!!) miejscowości znajdujących się w naszym powiecie. A frekwencja....no cóż, o godzinie 14:30 na placu Ratuszowym było ok 10 osób uczestniczących w wydarzeniu! Żenada!