To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dolnośląskie mistrzostwa przełajowe w Lwówku Śląskim

Dolnośląskie mistrzostwa przełajowe w Lwówku Śląskim

W sobotę, 10 marca, ze startem o godzinie 11.15 i metą na miejskim stadionie w Lwówku Śląskim, zostaną rozegrane mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych oraz XII Lwówecki Sprawdzian Przełajowy. Zaplanowano ściganie w czterech kategoriach wiekowych oraz w grupie open na dystansach od 1 do 4 kilometrów.

Młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy z licencjami zawodniczymi i klubowymi oraz kobiety i mężczyźni z kategorii open pobiegną po płaskiej trasie o podłożu trawiasto – szutrowym z jednym 20-metrowym podbiegiem, z przeszkodami w postaci kostek słomy. Biegi open na 3 km (kobiety) i 4 km (mężczyźni) będą biegami o puchar burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

Dzieci starsze (dziewczęta i chłopcy) z roczników 2005-2006 muszą pokonać trasę długości 1 i 1,2 km, młodzicy roczników 2004 - 2003
„zaliczą” dystanse 1,5 i 2 km, juniorzy młodsi z roczników 2002 – 2001 pobiegną na 2 i 3 oraz 3 i 4 km, juniorzy z roczników 2000- 1999 na tych samych dystansach, co młodsze zawodniczki i zawodnicy. Najlepsi z miejsc 1-6 odbiorą medale i dyplomy. Mistrzowskie biegi nie odbędą się, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej minus 15 stopni Celsjusza.

Zgłoszenia do dolnośląskiej przełajowej rywalizacji będą przyjmowane do 7 marca do godziny 15. Młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy z licencjami zgłaszają swój udział przez panel zgłoszeniowy PZLA. Pozostali (dzieci starsze i open bez licencji) na adres mdslwowekslaski@wp.pl tylko i wyłącznie w pliku Excel.

Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych zorganizują Międzyszkolny Klub Sportowy „Piast”, Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II oraz Lwówecki Ośrodek Kultury.