To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dogtrekking w Przesiece

Dogtrekking w Przesiece

Już 25 sierpnia w Przesiece odbędzie się kolejna impreza z cyklu Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawodnicy z całej Polski przyjadą z swoimi psami aby wziąć udział, jak informują organizatorzy, w największej tego typu imprezie w Polsce. Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą dwie malownicze trasy.

Dogtrekking polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z dwóch tras (15km lub 25 km) w oparciu o mapę. Organizatorzy przed startem objaśniają trasę i punkty
kontrolne do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny,
które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej.
W dogtrekkingu może wystartować każdy z niemal każdym psem (ograniczenia dotyczą wieku psa oraz młodzieży startującej bez opiekuna).
Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 25km trasę w około 2godziny jak i rodziny, które najczęściej traktują udział czysto rekreacyjnie, skupiając się na radości płynącej wspólnego spędzania czasu na łonie natury z psem.
Dodatkowo w tracie imprezy odbywają się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu oraz otrzymać porady behawioralne.
Program zawodów w Przesiece:
8.00 – 9.00 – zgłoszenia
10.00 – start
15.00 – zajęcia z lekarzem weterynarii
16.00 – ceremonia dekoracji, losowanie nagród

Komentarze (2)

super impreza, dla ludzi kochających góry i psy

Czy moja Przesieka już zeszła na psy?