To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dobre tempo budowy

Dobre tempo budowy

Prace przy budowie obwodnicy południowej Jeleniej Góry idą pełną parą. Na węźle grabarowskim są przez to pewne utrudnienia w ruchu, ale postęp robót jest widoczny z tygodnia na tydzień.

Budowniczy zaczęli układać już stalową konstrukcję z prętów, która zalana betonem stanowić będzie podporę wiaduktu ze zjazdami i wjazdami z drogi krajowej numer 3 na Aleję Solidarności, bo taką nazwą ma już powstająca droga.

Trwają także prace przygotowawcze pod budowę nowego mostu na Bobrze, obok istniejącej przeprawy pod koniec ulicy W. Pola. Przygotowywany jest także grunt pod budowę wiaduktu nad torami i ulica Łomnicką.

Obwodnica ma być gotowa w kwietniu przyszłego roku. Nieco ponad dwukilometrowa droga połączy węzeł grabarowski z ulicą Sudecką, gdzie prawdopodobnie powstanie rondo. Aleja Solidarności będzie miała drogę dla rowerów. Koszt inwestycji to prawie 83 miliony złotych.

CZYTAJ TEŻ: Obwodnica południowa - jaka będzie?

Dobre tempo budowy
Dobre tempo budowy
Dobre tempo budowy
Dobre tempo budowy
Dobre tempo budowy
Dobre tempo budowy

Komentarze (8)

Szkoda że na 5 zdjęciu jest sprzęt i ludzie pracujący przy ścieżce rowerowej

Ty jesteś ścieżka rowerowa. :evil:

No proszę proszę jaki mądry się znalazł. Jeszcze poznaję sprzęt i ludzi którzy tam pracują
Jakbyś nie wiedział ty alfo i omego to między obwodnicą a płotem od firmy P. idzie ścieżka rowerowa

Droga Redakcjo, zauważyłem, że budowa węzła jest kontynuacją wcześniejszych robót ziemnych sprzed kilkudziesięciu lat. Również przy torach widać na zdjęciu jakąś starą podbudowę wiaduktu. Czy mogłaby Czcigodna Redakcja pofatygować się i zasięgnąć języka o poprzednich planach - chyba jeszcze komunistycznych. W jakim zakresie pokrywają się z obecnie prowadzoną budową ?? To chyba byłoby ciekawe...

Pozostałości konstrukcyjne po wiadukcie nad torowiskiem są pozostałością jeszcze po Niemcach, na początku lat 70 jeszcze można było przejść z ulicy Łomnickiej na Krakowską co osobiście robiłem

Drogi SIM,
A dlaczego "szkoda"? To chyba dobrze, że robota wre. Czekamy z niecierpliwością aż w tym miejscu powstanie bezkolizyjne, wygodne połączenie drogi rowerowej wzdłuż Konstytucji III Maja z droga rowerową Alei Solidarności.

Przebieg obwodnicy południowej jest bardzo zbliżony (określam to na tzw. oko, po spojrzeniu na przedwojenne mapy) z projektem drogi wykonanym pod koniec lat 20. ubiegłego wieku przez Niemców.

Uważajcie - tam przy powstającym węźle grabarów Policja lubi się na tą 30-tke zasadzać i od drugiej strony z 80-tki szybko robi się 60 i potem 40 i też często suszą i to od razu z 60 bo kasa za przekroczenie spora, niektórzy obwodnicą smigają ile fabryka dała - jeżdże kilka razy dziennie i popyt mają spory.