To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Do wzięcia od zaraz

Do wzięcia od zaraz

Piętnaście lokali użytkowych w różnych punktach Jeleniej Góry jest niemal od ręki do wynajęcia dla osób bezrobotnych, które mają pomysł na własny biznes. Miasto wspólnie z Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego stworzyło program zachęcający do podjęcia własnej działalności.

Miasto oferuje promocyjne, najniższe z możliwych stawki czynszu, a KARR atrakcyjne pożyczki na rozkręcenie interesu. Nawet do 120 tysięcy złotych. Agencja za darmo przeszkoli również  przedsiębiorców w zakresie rejestracji działalności i czynności towarzyszących tej procedurze, zaoferuje indywidualne doradztwo w zakresie prowadzenia firmy i udostępni serwery do założenia własnej strony internetowej. Nowi przedsiębiorcy będą mogli brać udział w szkolenia i konferencjach organizowanych przez KARR, a nawet misjach gospodarczych.

- Oferujemy lokale o różnym standardzie i różnej wielkości. Nadają się na prowadzenie handlu i rozmaitych usług. Niektóre wymagają większych nakładów na przystosowanie do planowanej działalności, ale na to właśnie są pożyczki z KARR-u – mówi wiceprezydent Zofia Czernow.

W Jeleniej Górze zarejestrowanych jest 12,5 tysiąca małych i średnich firm, a na koniec maja bezrobocie wyniosło 10,2 procent.

Komentarze (3)

Polska to kraj w którym istnie można zg****eć.

1.07.1989 r. z woli PZPR weszła w życie ustawa o działalności gospodarczej. Z dobrodziejstw tej ustawy skorzystałem, tworząc własną firmę i rozpocząłem pracę na własny rachunek i ryzyko. SLD wtedy nie istniało. Jako prywaciarz przetrwałem czasy "Solidarności", Uni Wolności, SDRP, Uni Pracy oraz różnych kanapowych partyjek, które w swojej nazwie miały przymiotnik "chrześcijański". Było źle, gdy Balcerowicz na siłę mnie schładzał wraz z rozgrzną do czerwoności gospodarką. Rozkradanie majątku narodowego zapoczątkowane zostało nie z inicjatywy SLD, lecz walczącej ze wszystkim i ze wszystkimi panny "S", która przejęła władzę w kraju.