To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dni otwarte na jeleniogórskiej porodówce

Dni otwarte na jeleniogórskiej porodówce

Nietypową akcję zapowiada Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej. Od listopada, w określone dni, będzie można zwiedzić tutejsza porodówkę w ramach Dni Otwartych.

Od listopada 2019 roku istnieje możliwość skorzystania z tzw. Dni Otwartych w oddziale Położniczo-Ginekologicznym. W każdą pierwszą środę miesiąca oraz w trzeci piątek miesiąca w godzinach od 15.30 do 16.30 umożliwiamy kobietom ciężarnym wraz z osobą towarzyszącą obejrzenie oddziału położniczego oraz traktu porodowego. W oprowadzaniu zainteresowanych osób uczestniczyć będzie lekarz oraz położna, którzy przedstawią obowiązujące zasady przyjęcia, pobytu, odwiedzin, uczestniczenia osób towarzyszących przy porodzie zgodnie z obowiązującymi prawami pacjenta. Przekażą też informację o sposobach łagodzenia bólu porodowego oraz form znieczulenia i przygotowania w sytuacji wykonania cięcia cesarskiego – informuje dyrekcja WCSKJ.
Akcję zainicjował Urząd Marszałkowski i będzie prowadzona we wszystkich szpitalach, dla których jest organem założycielskim.

Komentarze (3)

Bo okres jesienno zimowy to idealny czas na zwiedzanie oddziału gdzie przebywają noworodki i kobiety świeżo po porodzie... gratuluję pomyslu!

Toalety i prysznice szczególnie wymagają remontu. Reszta całkiem ok. choc uważam że nie ma czego oglądać. Szpital jak szpital.

Lekarze i położne z tego oddziału to samo powinni pojechać do jakiegoś dobrego szpitala i popatrzeć jak można pracować. Oprócz dr Stefanskiego, Klyszejko i Łukasika reszta to porażka. A do położnych też jak sie odezwiesz to tragedia. Jedynie taka Pani blondynka w lekko kręconych włosach jest super i proszę wybaczyc młoda z lekką nadwagą