Debiut Chojnika w lidze dolnośląskiej

Trampkarze Chojnika na treningu przed sezonem. Fot. ROB

Młodzicy i trampkarze Chojnika Jelenia Góra przegrali inauguracyjne mecze z Victorią Świebodzice w identycznym stosunku: po 2:4. Mimo tego, trenerzy są zadowoleni z inauguracji.

Młodzicy prowadzeni przez Artura Setę w drugiej połowie prowadzili nawet 2:1 po bramkach Bartosza Dulnego i Grzegorza Żukiewicza, ale nie wytrzymali końcówki spotkania, w której stracili trzy bramki.

Trampkarze odwrotnie – bardzo źle zaczęli a im bliżej końca, tym bardziej rosła ich przewaga. Podopieczni Dariusza Michałka do przerwy przegrywali już 0:3. W drugiej połowie kontaktowego gola zdobył Michał Krzysztofiak, a na 2:4 zmniejszył Robert Lekszycki.

Była to pierwsza kolejka ligi dolnośląskiej – najwyższego szczebla rozgrywek w tych grupach wiekowych. – Na początku moim podopiecznym trochę drżały nogi. Zobaczyli nowoczesny, bardzo dobrze przygotowany obiekt. Inny świat – mówi trener trampkarzy Dariusz Michałek. – W przerwie mówiłem zawodnikom, żeby uwierzyli we własne siły. W drugiej połowie było już o wiele lepiej, mieliśmy przewagę, Victoria przeprowadziła może dwie akcje. Mimo przegranych, jestem zadowolony po inauguracji.

Młodzicy (grano 8+1, bramki ustawione na linii 16 m, dowolna liczba zmian)

Victoria Świebodzice – Chojnik Jelenia Góra 4:2 (1:1)

Bramki Chojnik: Dulny, Żukiewicz

Chojnik: Pietryłczuk – Sołtysiak, Sokołowski, Samek, Owsiejewicz, Rosiński, Dulny, Kondraciuk, Żukiewicz oraz Boszczyk, Laskowski, Majka, Orzeszko, Pakosz, Pawłowicz, Żurawski.