To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dawna Papiernia zaprasza

Dawna Papiernia zaprasza

Dawna Papiernia w Jeleniej Górze zamienia się w Otwartą Papiernię! To adekwatna nazwa nowego miejsca na kulturalnej mapie miasta, kiedy weźmiemy pod uwagę charakter tego miejsca i formy pracy, które proponuje. Otwarta Papiernia znajdująca się przy ul. Kilińskiego 11, w tym roku działać będzie jeszcze przez trzy dni: od 27 do 29 grudnia.

27 grudnia o godz. 17.00 Papiernia otwiera się na premierę filmów dokumentalnych zrealizowanych w ramach projektu „Stąd jestem to wiem” i panel dyskusyjny po projekcji. Następnie o 19.00 zaprezentowany zostanie kolejny film dokumentalny - „Głosy” i spotkanie z reżyserem Konradem Szołajskim i montażystką Małgorzatą Prociak.

Wydarzeniem będzie spotkanie z Domem Pamięci Żydów Górnośląskich, oddział Muzeum w Gliwicach, który 28 grudnia o godz. 18.00 zaprezentuje projekt pt. „Pamięć ludzi miasta”. Podczas tego wieczoru będzie można wziąć także udział w warsztatach gry w drejdla i obejrzeć prezentację tradycji Święta Światła – Chanuki. Ten wieczór pełen niespodzianek zakończy o godz. 20.00 Elektro – Drejdel Party (godz. 20.00).
29 grudnia o godz. 18.00 Otwarta Papiernia zaprasza na kolejny pokaz niezwykłego spektaklu pt. „Strzępy” w reż. Justyny Oleksy.

Więcej o Dawnej Papierni - Otwartej Papierni piszemy w aktualnym, świątecznym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 18 grudnia 2018 r. Zapraszamy do lektury!
 

Komentarze (3)

drejdel party XD

Zakład kartonaży - nie papiernia. Proponuję nazwę "stare pudła". Papiernia to była na Wiejskiej. Na Kilińskiego produkowano wyroby z papieru .

Z Polski ja i mam polskie obowiązki. Czy będzie śpiewanie kolend i chwalenie słowa wcielonego Pana naszego Jezusa z Nazaret czy tylko obce żydowskie obrzędy?