To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dawid Kupczyk chorążym reprezentacji Polski na igrzyska w Soczi

Dawid Kupczyk chorążym reprezentacji Polski na igrzyska w Soczi

Mieszkaniec Kowar, najstarszy spośród 56 powołanych olimpijczyków, pilot bobslejowej czwórki, Dawid Kupczyk będzie chorążym polskiej reprezentacji podczas zimowych igrzysk w Soczi (7 – 23 lutego). To jego piaty z rzędu udział w olimpiadzie.

Prawo startu w 22. zimowej rywalizacji w stawce trzydziestu otrzymały dwie bobslejowe załogi z Polski, po jednej w konkurencji dwójek i czwórek. Tym samym biało – czerwoni będą uczestniczyć w olimpiadzie nieprzerwanie od szesnastu lat. Wystartują Dawid Kupczyk, Paweł Mróz, Marcin Niewiara i Daniel Zalewski. Zawodnikiem rezerwowym jest Michał Kasperowicz z Jeleniej Góry. Listę krajów, z których sportowcy będą mogli wystąpić w Soczi ustaliła założona w 1923 roku Międzynarodowa Federacja Bobsleja i Toboganu (FIBT).

 

Dawid Kupczyk uczestniczył też w Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku. Po nich został przyjęty i uhonorowany przez burmistrza Kowar Mirosława Góreckiego. Zdjęcia z tego spotkania poniżej.

DSC_0701.JPG
DSC_0728.JPG
DSC_0732.JPG
DSC_0737.JPG
DSC_0741.JPG
DSC_0747.JPG

Komentarze (19)

Nie żebym mu bronił jechać, ale koleś ma prawie 40 lat, naprawdę nie mamy młodszych (i lepszych) zawodników?

Widać jest najlepszy, dlatego jedzie.

Z całą pewnością jest świetnym zawodnikiem!
Może to potwierdzić trener A. Kupczyk :)

Kolejny turysta w polskiej ekipie.

Nic się nie zmieniło, banda maruderów, kanapowi eksperci sportowi siedzą i narzekają. Swoją drogą na Olimpiadę nie jedzie się bo tak ktoś wybrał, tylko się walczy o kwalifikacje przez cały sezon. Skoro się zakwalifikowali to znaczy, że nie wiek ma tu znaczenie. Brawo Dawid, jestem dumna, że kowarzanin będzie prowadził na Olimpiadzie polską reprezentację.

Kowarzanko nie za twoje startują tylko za nasze i medale nas interesują a nie udział.

Za Twoja na pewno też nie tylko za swoje ciężko zarobione pieniądze bo mamy takie Państwo , które ładuje kupę kasy w nie to co potrzeba (piłka nożna ). A Dawid to osoba z wielką pasją i serdecznie mu gratuluje i życzę jak najlepszego wyniku :)

sprawa wyglada tak:
DAWID JEST NAJLEPSZY!!!
i wszystko jasne!!

Wstyd dla naszego regionu bo nie mamy ani jednego reprezentanta z naszego klubu!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie pamiętam olimpiady zimowej bez zawodników z MKS Karkonosze, Śnieżki Karpacz, klubów z J. Góry i Karpacza reprezentujących narciarstwo alpejskie!!!!!!!!!!

Taka konkurencja w bobach w Polsce, że faktycznie trudno się było dostać. Szkoda na to kasy już od dobrych 10 lat.

Jeżdzi bo tatuś trenerem,był też taki jeden z Karpacza trenerem to i jego synuś tez jeżdził.Raz nawet za Jamajką miejsce zajęli.

Wyniki:
22 Egipt
23 Polska
24 Książę Filip z rodziną
koniec

Słabi ludzie szukają zemsty
Silni -wybaczają
A inteligentni -ignorują!!!!
To dla Tych wszystkich ,ktorzy tak jak Ja nie mogą czytac komentarzy Tych wszystkich zazdrosnych ,obłudnych ludzi:)
Pojęcia nie macie co tzn byc Kims -i to Was boli!!!milego zagryzania zębow.

Jeżeli faktycznie jest dobry to ja mu nie bronię, niech jeździ, ale kolo ma prawie 40 lat, naprawdę nie mamy młodszych i zdolniejszych sportowców?

Do bobsleji zazwyczaj trafia się po zakończonej karierze lekkoatletycznej, większość zawodników bo właśnie byli biegacze, więc wieku Dawida bym się nie czepiał. Fakt sport jest śmiertelnie nudny do oglądania. W Soczi wystartuje dwójka z Jamajki, to może być ciekawe.

Bobsleiści zajmą pewnie jedno z ostatnich miejsc, ale wycieczka bedzie zaliczona. Tyle kasy na nich poszło i pójdzie, pytam po co. Zawsze zajmują same ogony.

Biedna Iwonka w cieniu sławy męża nigdy nie dorówna siostrze w sukcesie. Powodzenia dla druzyny w Sochi:)

Ludzie,dlaczego w was jest tyle zazdrości i nienawiści!!!!dlaczego nie umiecie cieszyć sie z sukcesów Polskich sportowców.Nidgy nie spotkałam sie z taka zawiścią i podloscia jak w naszym kraju...pytam Why?Nie róbmy sobie wstydu i bądźmy normalni dla innych.Dawid to pracowity i dobry facet,zapracował sobie cieżko na to co ma,a i ma tez wspaniała i piękna żonę i syna z którymi jest bardzo szczesliwy.zycze wszystkim tym którzy zazdroszczą ze tez mogą do czegoś dojść jak tylko muszą ruszyć dupska i zacząć myśleć tak jak myślą mądrzy ludzie...Dawid,trzymam kciuki!!!