To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Czwórka z Karkonoszy w kadrze EYOWF

Kamila Boczkowska.

Przed wychowankami jeleniogórskiego MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe kolejna szansa zaprezentowania narciarskich możliwości w międzynarodowej imprezie biegowej. W dniach 11-18 lutego w tureckim Erzurum odbędzie się Europejski Festiwal Młodzieży w Sportach Zimowych EYOWF 2017.

W barwach reprezentacji Polski wystartuje czterech zawodników i cztery zawodniczki. Ostateczny skład zostanie wyłoniony po styczniowych zawodach eliminacyjnych Pucharu Polski w Bieszczadach i BNI w Zakopanem. Kadrą na EYOWF opiekują się trenerzy z ZMS-u w Szczyrku, Włodzimierz Waluś i Krzysztof Wańczyk oraz Marcin Rzeszótko (SMS Zakopane).

Do szerokiej kadry narodowej powołali oni jedenaście dziewcząt z siedmiu klubów krajowych i ośmiu chłopców z pięciu klubów. W gronie kandydatów do rywalizacji w europejskim festiwalu zimowym znalazła się biegowa czwórka z Karkonoszy. Nominacje otrzymali KAMILA BOCZKOWSKA (rocznik 1999) – na zdjęciu, MICHAŁ BORECZEK (rocznik 2000), OSKAR WYSOCKI (rocznik 1999) i MACIEJ ZDZIECHOWSKI (rocznik 2000)