Czwarte zwycięstwo KPR-u

Jeleniogórskie piłkarki ręczne przerwały serię pięciu grudniowo – styczniowych porażek. W 17. kolejce PGNiG Superligi pokonały wyżej notowany Ruch Chorzów 29:28 (15:13). Losy wyrównanego meczu rozstrzygnęły się w końcowej minucie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Podopieczne trenerki Małgorzaty Jędrzejczak wygrały dzięki bramkom z kontry i skutecznej defensywie. Sprawdziła się zmiana strefy obronnej na 3 – 2 -1. W końcowym kwadransie zespół KPR-u gonił wynik. Kolejne gole na remisowe 27:27 i na prowadzenie 28:27 (56 min.), zdobyła najskuteczniejsza na boisku skrzydłowa Agnieszka Kocela (razem 9 trafień). Minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziów z Zielonej Góry gola dla przyjezdnych strzeliła Małgorzata Krzymińska. Bramkę na wagę dwóch ważnych punktów na swoje i drużyny KPR-u konto zapisała Joanna Załoga (łącznie 4). Czternaście sekund przed końcową syreną za czerwoną kartkę parkiet musiała opuścić Agnieszka Kocel.

Według arbitrów trzymała ona zawodniczkę Ruchu po gwizdku uniemożliwiając rywalce podanie piłki. Ostatni rzut M. Krzymińskiej obroniła Martyna Kozłowska, która wraz z Agnieszką Szalek wyróżniła się w emocjonującej potyczce. Siedem goli zaliczyła wiceliderka klasyfikacji krajowych strzelczyń Marta Dąbrowska. Po trzy trafienia miały Anna Fursewicz i Karolina Konsur, dwa Małgorzata Buklarewicz, jedno Monika Odrowska.

Na kilka miesięcy zespół KPR-u stracił rozgrywającą Paulinę Bułak, która na treningu zerwała ścięgno Achillesa.

Więcej w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich”.