Czterech mistrzów DŚ z „Dwunastki”

Lekkoatleci z Jeleniej Góry zdobyli sześć medali w halowych mistrzostwach Dolnego Śląska juniorów i juniorów  młodszych. W zawodach rozegranych w czeskim Jabloncu n/Nissou reprezentanci MKL „12” poprawili też rekordy życiowe i rekordy klubowe.

Po biegu na dystansie 60 metrów ppł. z najlepszym w swojej sportowej karierze czasem 8,09 sek., na  najwyższym podium stanął junior, podwójny rekordzista Tomasz Kołodziejski. W biegu na 60 m był on drugi. Powody do radości mieli też jego młodsi wiekowo koledzy, Michałowie: Sługocki i Kanabrocki oraz Bartosz Gul. W dniach 26-29 bm. wystartują oni w Spale w halowych mistrzostwach Polski w dwóch kategoriach wiekowych,

Mistrzem Dolnego Śląska w skoku wzwyż juniorów mł. wynikiem 170 cm     został Michał Sługocki. Z nową „życiówką” jego imiennik Kanabrocki wywalczył srebrny medal w biegu na 60 m (7,29 sek.).Z brązowych krążków cieszyli się Karolina Dul, która w skoku w dal zaliczyła 4,73 m. i trzeci w biegu na 60 m ppł. w czasie 8,42 sek. Michał Sługocki. Blisko podium (czwarte miejsce) znaleźli się płotkarz Bartosz Gul i kulomiot Kamil Piekarski.

Wcześniej wychowankowie trenera Marka Przeorskiego uzyskali kilka bardzo dobrych wyników odnosząc pięć zwycięstw w inauguracyjnych w 2012 roku halowych lekkoatletycznych zawodach w Jabloncu n/Nissou. W kolejnym sprawdzianie formy podczas mityngu w Wałbrzychu chłopcy z MKL „12” też dominowali w biegach sprinterskich płaskich i w biegach przez płotki. W obu imprezach poprawili rekordy życiowe.