To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Czechow w Teatrze Norwida - rozdajemy zaproszenia!

Czechow w Teatrze Norwida - rozdajemy zaproszenia!

Już w najbliższą sobotę, 29 września, pierwsza w nowym sezonie artystycznym premiera jeleniogórskiego Teatru im. C.K. Norwida. Tym razem na scenie Kina Grand przy ul. Krótkiej zaprezentowany będzie spektakl „Niedźwiedź, Oświadczyny” A. Czechowa w reżyserii Turgaya Velizade. Rozmowa z reżyserem w najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 25 września 2018 r.

„Oświadczyny”, „Niedźwiedź”... jednoaktówki Antona Czechowa grane od z górą stu lat zarówno w ojczyźnie autora, jak i wszędzie tam na świecie, gdzie są teatry i publiczność. Po prostu. Kreacje stworzyli w tych minidramatach najwięksi z największych. Bo też materia Czechowowskich komedii najwyborniejsza z wybornych. Mistrzowska. Zmierzyć się z tymi rolami chce każdy rasowy aktor. W postaciach prowincjonalnych, dziewiętnastowiecznych, rosyjskich hreczkosiejów przeglądamy się bowiem my, XXI-wieczni, przegląda się niezależna od miejsca i czasu ludzka natura. I kiedy zaśmiewamy się, oglądając pocieszne perypetie bohaterów – musimy powtórzyć za Gogolem: „Z czego się śmiejecie? - Z samych siebie się śmiejecie!” W naszej premierze, wyreżyserowanej przez mieszkającego w Gruzii Azera Turgaya Velizade zobaczymy ulubieńców jeleniogórskiej publiczności: Magdalenę Kępińską, Martę Kędziorę, Andrzeja Kępińskiego, Bogusława Siwkę, Kazimierza Krzaczkowskiego i Jacka Grondowego. Warto zwrócić uwagę na debiutującą na naszej scenie scenografkę Sarę Sulej, córkę znakomitego aktora Sławomira Suleja, który pierwsze kroki w zawodzie stawiał właśnie w Jeleniej Górze.

PREMIERA 29.09.2018r. godzina 19.00
Kolejne spektakle:
30.09.2018r. godzina 18.00
04, 05, 06.10.2018r. godzina 19.00
oraz 07.10.2018r. godzina 18.00

Zamówienia na bilety przyjmuje Dział Marketingu
pod nr tel.: 75 64 28 130.
Więcej na www.teatrnorwida.pl


Uwaga! Dla Czytelników NJ mamy trzy podwójne zaproszenia na spektakl „Niedźwiedź, Oświadczyny” w Teatrze Norwida, który zaprezentowany zostanie na scenie przy. ul. Krótkiej w czwartek, 4 października 2018 r., o godz. 19.00. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w piątek, 28 września, po godz. 14.00. Warunkiem otrzymania zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich”. Zapraszamy!