To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Czas na zmianę pracy? W tych spółkach zarabia się najwięc

Fot.: iStock

Najwięcej zarabia się w firmach gamingowych. Nawet 18 tysięcy złotych miesięcznie na rękę. Dużo płacą swoim pracownikom także spółki państwowe.

Z badań przeprowadzonych przez portal businessinsider.com.pl w 58 największych spółkach giełdowych wynika, że największe budżety na wynagrodzenia dla swoich pracowników mają firmy gamingowe. Dokładnie CD Projekt i PCF Group. Średnia zarobków w tej pierwszej wynosi 18 tys. zł miesięcznie na rękę. Jak przypominają dziennikarze portalu, rekordowe pensje w tej spółce to efekt sukcesu finansowego, jaki przyniosła jej gra Cyberpunk 2077 oraz wysokich premii wypłaconych z tego tytułu. Ubiegłoroczne przychody grupy CD Projekt były bowiem rekordowe i wyniosły 2,1 mld zł.

Pracownicy zatrudnieni w PCF Group otrzymują średnio 13,4 tys. złotych miesięcznie na swoje konta. Studio People Can Fly znane jest z gier typu „strzelanki”.

Trzecią najwyższą średnią pensję, sięgająca 12 tys. zł. miesięcznie netto, wypłaca się w spółce Polenergia, zajmującej się energią odnawialną. To firma należąca do Dominiki Kulczyk. Bizneswoman znalazła się na tegorocznej liście najbogatszych ludzi na świecie magazynu „Forbes” (1517. miejsce z majątkiem wycenionym na 2,1 mld dol.).

Wysoko w rankingu znalazły się także firmy państwowe. Są to m.in. KGHM Polska Miedź S.A. (10 215 zł miesięcznie netto), PKN Orlen (8 776 zł miesięcznie netto), PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. (6 700 zł miesięcznie netto) i PZU (6 482 zł miesięcznie netto).

Jak zaznaczono, są to dane z 2020 roku i nie obejmują one płac zarządów, ale uwzględniają kadrę kierowniczą.

Kto płaci najmniej?

Dół tabeli z najniższymi płacami zajmują spółki: LPP (właściciel pięciu marek: Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay) oraz Dino Polska. Pracownicy tego pierwszego, czyli przedsiębiorstwa odzieżowego, otrzymywali w ubiegłym roku średnią pensję o wysokości 2003 zł na rękę. Natomiast zatrudnieni w polskiej sieci sklepów spożywczo-przemysłowych dostawali niewiele więcej, niż obecnie wynosi pensja minimalna w naszym kraju, czyli 2369 zł netto.

Komentarze (8)

"Wolski Wał"

- spopieli tenkraj. Po nim nastąpi oddanie ziemi wolskiej w leasing wieczysty światowym inwestorom.

Ale smród... Tylko ty tak potrafisz....

Ale smród... Tylko ty tak potrafisz....

może redakcja w końcu gazety regionalnej pokusi się o informacje jak zarabia się w mieście i powiecie. "Czas na zmianę pracy" brzmi obiecująco, ale może mi coś umknęło. Nie zauważyłem aby CD Projekt, PCF Group czy też Polenergia miała w okolicy jakiś oddział. Za to LPP i Dino Polska rzuciło mi się w oczy. Chyba że szanowna redakcja lansuje taką zmianę.

Ten artykuł to same kłamstwa. To jest niedorzeczne. Proszę na przyszłość o jakąś weryfikację informacji rynkowych, a nie takie lanie wody. Weźmy pierwszy przykład z boku, CD-Projekt. Przecież CyberPunkt okazał się klapą, grą niedokończoną przez którą akcje na GPW spadły o ponad połowę. Pomijam kwestie roszczeń firm amerykańskich. Wiele osób straciło wiele gotówki. To że w firmie przyznali sobie premie o niczym nie świadczy, a że w firmie łamane są prawa pracownicze (tzw. Crunch przed premierą) to każdy portal branżowy pisze. Pozostałe wymienione spółki to mocno upolitycznione zarządy, żyjące własnym życiem jak Państwo w Państwie. Kulczyk, KGM, Orlen? Dobre żarty. Co po tym że sobie w środku zarabiają dużą kasę? Co wolno wojewodzie, to nie Tobie smrodzie. Droga redakcjo, nie bierzcie się za artykuły spoza Jelenie Góry bo trąci amatorszczyzną i brakiem wiedzy, a jak kogoś interesuje gospodarka i rynek - zapewne sam czyta informacje na portalu businessinsider.com.pl

Najlepiej zarabia się w modelowych narodowo socjalistycznych pisolszewickich zakładach produkujących elektryki.

Już wyprodukowano 2 miliony elektrycznych samochodów a teraz rozpoczniemy serię tryliona biliona.

Na chwałę führera małego kulawego hitlera Kaczyńskiego i krxyworyjca dwukrotnie certyfikowanego przez sądy patologicznego oszusta i kłamcę Moravitzkyego.

Po trzykroć : ***** ***!

Najlepiej zarabia się wśród rodzin PiS-orów, no "bo im się należało", tylko, że w związku z Polskim Ładem, przyjdzie im płacić horrendalny podatek od tych zarobków i jest dylemat! Jak trzeba będzie "obejść" jakoś ten podatek - ale nie ma obawy, coś się "dla dobra Polski" wymyśli!

Dobrze, że są firmy, które nie płacą groszy i to polskie. Trzeba się cieszyć.