To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Czas na TEATRRRAŁKI 2016

Czas na  TEATRRRAŁKI 2016

Od 11 do 14 maja trwać będą tegoroczne 16. Dziecięco – młodzieżowe konfrontacje teatralne – TEATRRRAŁKI organizowane przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do teatrów dziecięcych działających na terenie Dolnego Śląska, jak również z terenów przygranicznych, głównie z Czech, ale w konkursie wystąpi również zespół z Zielonej Góry. Oficjalne otwarcie przeglądu teatralnego odbędzie się w środę 11 maja o godz. 16.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze - Cieplicach. Festiwal zainauguruje wydarzenie specjalne - spektakl ubiegłorocznego laureata przeglądu: „Dziób w dziób” - Teatru „Z Jednej Gliny” z Młodzieżowego Domu Kultury z Bolesławca.

W ramach imprezy obędzie się konkurs dla teatrów amatorskich skupiających dzieci i młodzież od 6 do 16 roku życia. Do konkursu zgłosiło się 19 zespołów teatralnych. Ponad 300 młodych aktorów będzie walczyło o nagrody, prezentując swoje przedstawienia w środę 11 maja i piątek 13 maja w salach Osiedlowego Domu Kultury oraz w czwartek 12 maja w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. Spektakle oceniać będą: Miron Kulla – grafik, prowadzący również w JCK autorską pracownię ceramiki artystycznej, Agnieszka Włoch - reżyser teatrów dzieci i młodzieży, pedagog, twórczyni Ogólnopolskiego Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY w Opolu, Jan Kochanowski - aktor Teatru CINEMA i Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz Paweł Sikora - muzyk, kompozytor i aktor Teatru MASKA.

Do uczestników projektu skierowane są również warsztaty: teatralne, których tematami przewodnimi będą: dźwięk w teatrze, przestrzeń w teatrze i rekwizyt w teatrze. Warsztaty poprowadzą Michał Wnuk, Jan Kochanowski oraz Paweł Romańczuk – założyciel i jeden z muzyków znanej wrocławskiej grupy „Małe instrumenty”. Imprezie towarzyszy również konkurs na najlepszy plakat i afisz teatralny połączony z wystawą wszystkich zgłoszonych prac.

Uroczyste podsumowanie projektu, wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w sobotę, 14 maja, o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury MUFLON w Jeleniej Górze. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Czeskim partnerem międzynarodowego spotkania młodych artystów jest centrum rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, Žlutá ponorka - Turnov.