To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

"Czas honoru", jazz i "Madonny Jana Pawła II" - rozdajemy zaproszenia!

"Czas honoru", jazz i  "Madonny Jana Pawła II" - rozdajemy zaproszenia!

Początek sezonu w Filharmonii Dolnośląskiej obfituje w muzyczne wydarzenia.

Jeleniogórscy filharmonicy zagrają w tym tygodniu dwa koncerty z towarzyszeniem Chóru Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium oraz Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W najbliższą środę, 17 września o godzinie 19.30 w Bazylice w Bolesławcu, a 18 września o godzinie 19 w Kościele pw. św. Piotra i Pawła w Bogatyni zabrzmi muzyka Bartosza Chajdeckiego z serialu „Czas honoru”. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej poprowadzi Alan Urbanek. Profesor w Akademii Muzycznej we Wrocławiu nie tylko prowadzi klasę dyrygentury symfonicznej, także sprawuje kierownictwo artystyczne obu uniwersyteckich chórów. Laureat wielu nagród, dyrygował w wielu krajach Europy i Stanach Zjednoczonych. Tym razem stanie przed pulpitem w Bolesławcu i Bogatyni.
Wrześniową odsłonę cyklu „Zdrojowe Czwartki z Filharmonią w Teatrze Zdrojowym” zaplanowano na najbliższy czwartek, 18 września o godzinie 19. Wystąpi Tomasz Mucha Trio w składzie: Tomasz Mucha (skrzypce), Kajetan Galas (organy Hammonda), Arek Skolik (perkusja). Muzycy grają standardy jazzowe oraz program autorski. Ciekawe brzmienie ich muzyki daje połączenie pięciostrunowych elektrycznych skrzypiec z organami Hammmonda i jazzową perkusją.
W tradycyjny piątkowy wieczór, 19 września o godz. 19.00 w Filharmonii Dolnośląskiej jeleniogórską publiczność czeka kolejne spotkanie z Festiwalem Muzyki XX Wieku. Na ten koncert czeka wielu melomanów. „Madonny Jana Pawła II” Włodzimierza Szomańskiego wykona Spirituals Singers Band oraz Chór Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy–Muzioł, z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Przy instrumentach klawiszowych zasiądzie Hadrian Filip Tabęcki. Koncert poprowadzi Elżbieta Szomańska.
Uwaga! Dla naszych czytelników mamy po dwa dwuosobowe zaproszenia na czwartkowy koncert formacji Tomasz Mucha Trio w Teatrze Zdrojowym oraz na piątkowy koncert w filharmonii odbywjący sie w ramach Festiwalu Muzyki XX wieku. Rozdamy je osobom, które zadzwonią w czwartek, 18 września,  po godz. 14.30 na redakcyjny numer telefonu 757524781. Warunkiem odbioru zaproszeń jest posiadanie aktualnego wydania tygodnika. „Nowiny Jeleniogórskie”.  Zapraszamy!