To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Czarodziejski flet” dla najmłodszych melomanów

„Czarodziejski flet” dla najmłodszych melomanów

W jeleniogórskiej filharmonii finałowy akcent cyklu Niedzielnych Poranków Muzycznych dla dzieci i rodziców, organizowanych w dobiegającym końca sezonie artystycznym 2015/2016. Po serii comiesięcznych, weekendowych koncertów kameralnych, 12 czerwca o godz. 10.30 najmłodszych melomanów czeka spotkanie z orkiestrą symfoniczną. W programie koncertowa wersja „Czarodziejskiego fletu” Wolfganga Amadeusa Mozarta, w wykonaniu naszych symfoników i śpiewających solistów, którzy wcielą się w bohaterów baśniowej opowieści operowej. 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod batutą Mieczysława Ungera. W gronie solistów, przygotowanych przez Bogdana Makala, piątka śpiewaków: Olga Ksenicz (Królowa Nocy), Volodymyr Andrushchak (Papageno), Hanna Sosnowska (Pamina/Papagena), Michał Ziemak (Sarastro) i Bartosz Nowak (Tamino). Koncert poprowadzi Dominika Łukasiewicz.

Uwaga! Dla Czytelników „Nowin Jeleniogórskich” mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na czerwcowy Niedzielny Poranek Muzyczny w jeleniogórskiej filharmonii. Informacja, jak można je zdobyć w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 7 czerwca 2016. Zapraszamy!