To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Co z Focus Mall?

Co z Focus Mall?

Z medialną pompą wmurowano w czerwcu kamień węgielny pod budowę galerii Focus Mall i... dotąd na placu nic się nie dzieje. - Czy ta galeria w ogóle powstanie - pyta @Kamil, internauta. My pytamy, czy budowa ma sens?

Wmurowanie kamienia węgielnego było wydarzeniem w mieście. Na terenie, gdzie ma powstać Focus Mall ustawiono namiot, wykładzinę, scenę. Zjechały się władze miasta, radni, urzędnicy. Inwestor rozdawał mieszkańcom lody. Uroczystość prowadził Tomasz Kammel.

Prezes firmy Parkridge Jarosław Fijałkowski mówił wówczas, że roboty rozpoczną się jeszcze w tym roku.
- Chcemy rozpocząć stan surowy przed końcem tego roku, doprowadzić nieruchomość do porządku, przyłączyć media jeszcze w tym roku i z pełną parą rozpocząć budowę po zimie. Nie wiemy, jaka będzie zima, ale po niej będą widoczne efekty – zapewniał.

- Zwinęli się i do tej pory nic tam się nie dzieje – ocenia @Kamil, jeden z naszych Czytelników.
Plac nadal porastają samosiejki, zarasta nawet kamień węgielny, który wmurowano z pompą.

Władze miasta uspokajają, że prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Wykonawca najpierw chce przygotować plac pod inwestycję, przełożyć istniejące tam sieci i dopiero na wiosnę ruszy budowa.

Niestety, firma milczy na temat planów inwestycyjnych. Z przedstawicielką rozmawialiśmy 29 września. Poprosiła o przesłanie pytań mailem, co niezwłocznie uczyniliśmy. 30 września wysłaliśmy przypomnienie. Minął ponad miesiąc a informacji jak nie było, tak nie ma.

Inna sprawa, czy dzisiaj budowa galerii ma sens? Otwarty niedawno Pasaż Grodzki to niemal galeria sztuki, klientów rażą puste powierzchnie. Pełną parą idzie budowa galerii przy ul. Pijarskiej. Jeśli Parkridge nie przyśpieszy może się okazać, że w wyścigu o klienta będzie ostatni.

Podczas wmurowania kamienia węgielnego prezes zapewniał, że na zakupy do galerii będzie można wybrać się za dwa lata. Zostało niewiele ponad 1,5 roku.

Przeczytaj także: do Focusm Mall na zakupy za dwa lata - zobacz video

Komentarze (4)

Co to w ogóle za pytanie? Ja chce w końcu dobrego kina, ja chce prawdziwej galerii, co to za g****e dywagacje? Pasaż kosztował chyba niecałe 40mln a Focus Mall ma kosztować 200mln, jest pewna różnica.

Po co bezrobotnym kolejna galeria?Warto pomyśleć o miejscach pracy.Otwierać zakłady pracy,a nie galerie. :(

pierwszy posłuchaj jak galerię otworzą to same roboty będą pracować czy ludzie no to jak jest miejsce pracy czy nie według CIEBIE.

Pewnie zbudują galerię tak jak zbudowali w Głogowie, czyli uciekną:)