To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Cień bestii w uzdrowisku

Cień bestii w uzdrowisku

Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze – Cieplicach zaprasza na najnowszą premierę. W najbliższą niedzielę, 20 września, na uzdrowiskowej scenie obejrzeć będzie można „Cień bestii” w reżyserii Przemysława Jaszczaka. Przedstawienie dla dzieci w wieku od lat 7. Ze względu na zmniejszoną pandemicznymi wymogami sanitarnymi widownię spektakl zaprezentowany zostanie tego dnia dwukrotnie – o godz. 13.00 i 16.00. 

 W królestwie Króla Aleksego pojawiają się kolejne doniesienia o grasującej w okolicy bestii z lasu. Tajemniczy potwór jest obiektem licznych plotek, a jego zgładzenie staje się obsesją Króla. Każda z postaci, w tym królewny - Alicja i Wiktoria, ma inną motywację, by odnaleźć bestię i przywrócić upragniony spokój. Czy odwagą będzie w tym wypadku siła i determinacja do walki czy też przełamanie strachu i nawiązanie dialogu z nieznanym? Czy na pewno to bestia stanowi główny problem Króla czy może bestią okaże się ktoś zupełnie inny? 

Spektakl podejmuje temat bezmyślnego podążania za - najczęściej nieprawdziwymi i krzywdzącymi - wyobrażeniami na czyjś temat. Jak wielkie spustoszenie mogą wyrządzić nasze osądy, pomówienia i plotki? I w końcu - jak łatwo zmanipulować masową wyobraźnię i nakłonić ludzi do nienawiści. Zapraszamy na poszukiwania bestii, której cień zawsze będzie większy od niej samej. 

"Cień bestii" w Zdrojowym Teatrze Animacji

Autor: Magda Żarnecka, Przemysław Jaszczak
Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia: Aleksandra Starzyńska
Muzyka: Urszula Chrzanowska

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na niedzielne premierowe przedstawienia „Cienia bestii” w cieplickim Zdrojowym Teatrze Animacji (dwa na godz. 13.00 i jedno na godz. 16.00). Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w piątek, 18 września, po godz. 13.00. Warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania Nowin Jeleniogórskich. Zapraszamy!