To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ciekawy program Dni Dziedzictwa na zamku Bolków

Ciekawy program Dni Dziedzictwa na zamku Bolków

Potyczki muszkieterów, pokazy musztry piechoty XVII-wiecznej i wiele innych atrakcji czeka na uczestników tegorocznych „Europejskich Dni Dziedzictwa” na Zamku Bolków. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend (12-13 września).

Tegoroczne dni odbywają się pod wspólnym hasłem „Utracone Dziedzictwo”. Organizatorzy chcą pokazać bogate dziedzictwo zarówno Rzeczypospolitej jak i Dolnego Śląska, ze zwróceniem szczególnej uwagi na ich wkład w rozwój Europy oraz na jej wielonarodowość i wielokulturowość.
Miłośnicy historii będą mogli obejrzeć wystawę fotograficzną, której autorzy postarają się przedstawić, jak niespokojne dzieje tej części świata obeszły się z zabytkami naszego regionu.
W sobotę w trakcie „XVII-wiecznego pikniku historycznego” odwiedzający będą mogli obejrzeć wspomniane potyczki muszkieterów i pokazy musztry piechoty XVII-wiecznej, a także uczestniczyć w turnieju łuczniczym czy też zobaczyć, jak wyglądał obóz żołnierski.
Wstęp na zamek w tych dniach jest nieodpłatny.
Organizatorzy proszą mieszkańców Bolkowa i okolic o wyrozumiałość: w godzinach 12.00-18.00 będzie można usłyszeć wybuchy dział i wystrzały z muszkietów.