To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Chodzą po domach i sprzedają cukier

Chodzą po domach i sprzedają cukier

Na zabobrzańskim targowisku „Rondo” sprzedawano cukier taniej niż w sklepach. Z Niemiec przywieźli go na handel zaradni Polacy. - Nie jest to wcale takie proste - opowiadała nam jedna ze sprzedających go kobiet. - Niemcy strasznie Polaków poniżają! Jak w dawnych czasach!

Nasi sąsiedzi, w całym zachodnim pasie przygranicznym, zezwalają na sprzedaż Polakom jednorazowo jedynie od 5 do 10 kg cukru. Dzieje się tak nawet w hipermarketach.

- Niemcy łatwo poznają, kto jest z Polski - słyszymy. - Przecież sami nie kupują cukru w dużych ilościach. Potem wystarczy tylko, że o coś zapytają... Ja też najadłam się wstydu. W jednym ze sklepów wrócono mnie od kasy - kazano większość cukru odnieść na miejsce.

W piątek na targowisku na Zabobrzu cukier przywożony z Niemiec można było kupić za 3,5 zł za kilogram. Kiedy został sprzedany, cena w sobotę podskoczyła w innym miejscu do 4 zł za kilogram.

Przy okazji, za 1,6 zł, można kupić także niemiecką mąkę. - W ubiegłym tygodniu trzy razy dzwoniono do moich drzwi, proponując mi cukier po 4 zł – mówi jedna z mieszkanek bloku przy ul. Różyckiego 27.

Cały artykuł w „Nowinach Jeleniogórskich” nr 13/11.

Komentarze (18)

CUKIER W CZECHACH JEST PO 3.20

A w niemczech po 2.40 :P a co do ponizania... w zachodnich niemczech jest zupelnie odwrotnie, bylem to wiem... bardzo przyjemni i pomocni ludzie :)

Buhhahahahahahaha cukier krzepi!!!!

cukier w niemczech kosztuje 0.65 Euro,maka 0.25 Euro.W Berlinie mozna kupic kazda ilosc bet problemow.

Tak dziala wolny rynek to co sie dzieje jest prawidlowe tylko nalezy pochwalic takie dzialania konkurencja to powoduje za****owanie i spadek ceny za dwa miesiace cukier bedzie po 2,90

misiu*ca dostali od tego cukru!Tylko polak tak potrafi!zaraz puszczą famę że papieru toaletowego nie będzie i będą panikę siać.Debilizm jakiś!

LUDZIE !!! zacznijcie myśleć !!!
po
1) Cukier zalega w magazynach (przecież został wyprodukowany, rolnicy opłaceni itp - czyli koszt relatywnie niski do tego co będzie trzeba zapłacić w tym roku)
2) Nakłady UE na ograniczenia w produkcji cukru na ten rok i do tego rolnikom za buraki trzeba by zapłacić więcej
WNIOSEK JEST JEDEN I TYLKO SŁUSZNY - SPEKULACJA, A LUDZIE (SORKI) JAK KOMUNISTYCZNA MASA: NIE BĘDZIE CUKRU NO TO SZTURM NA SKLEPY I PO 10-20 KILO I ZAPAS NA ROK LUB PÓŁTORA... :evil: :woohoo:

misiu*onym szwabom rzuciłbym też limit na paliwo, 10 litrów maks na każdego szwaba! i zobaczymy jak wtedy pucybuty będą kozaczyć. A swoją drogą trzeba być idiotą żeby dawać się tak poniżać! Już wolałbym niesłodkie pić niż dawać sobą pomiatać. LUDZIE TROCHĘ HONORU!!!!

p-ie-r dolonym szwabom rzuciłbym też limit na paliwo, 10 litrów maks na każdego
szwaba! i zobaczymy jak wtedy pucybuty będą kozaczyć. A swoją drogą trzeba
być idiotą żeby dawać się tak poniżać! Już wolałbym niesłodkie pić
niż dawać sobą pomiatać. LUDZIE TROCHĘ HONORU!!!!

a ja kupiłem 15 kg jak był po 2,95zł i mam spokój na jakiś czas. jak wchodze do sklepu i widze cukier po prawie 5zł to mam to w d.pie. a poza tym cukier nie jest mi potrzebny do słodzenia tylko do przetworów. niestety dżemik bez cukru jest trochę niesmaczny

A to w jaki sposób ci zli niemcy was poniżyli? Czy winą niemców jes to ,że jakiś prostak nie potrafi zrozumieć co się do niego mówi?Z drugiej strony nie dziwi mnie też ograniczenie w ilości zakupionego cukru,poprostu w przeciwieństwie do polaczków niemcy myślą o sobie i swoich obywatelach,dla nich ma wystarczyć w pierwszej kolejności.Dzięki takim "prostakom" ten kraj zamiast się rozwijać to się kurczy i cofa w rozwoju.

Ludzie to są ciągle dedeerusy :D Czesi za to zacierają ręce,bo zamiast strugać wariata robią świetny biznes na Polakach!Popieram kolegę co napisał,żeby szkopom paliwo po 10 litrów wydzielać to może stukną się w łeb i zrozumieją o co polakom chodzi,a chodzi o co :silly: ?O PIENIĄDZE!!!

wino wlasnej roboty potajemnie pedza!to i cukier skupuja alkocholicy :D

nie pitol w Berlinie tez byly informacje ze tylko 10 kg na 1 osobe np.w kauflandzie,reichelcie czy netto