To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Chcesz pracować? Zapłać za parking

Chcesz pracować? Zapłać za parking

- Kto to widział! Żeby zostawić auto pod pracą będziemy musieli za to zapłacić. Tak nie ma chyba w żadnej firmie – denerwują się pracownicy szpitala. Nowe zasady parkowania przy jeleniogórskim Szpitalu Wojewódzkim wywołały burzę.

Zmiany wejdą w życie od poniedziałku. Do tej pory pracownicy mieli przepustki, umożliwiające im bezpłatne parkowanie. Niektórzy wjeżdżali też na teren szpitala od strony prosektorium. Teraz nie będzie to możliwe.

Dla pracowników zostanie wyznaczony parking na placu przy SOR-ze (z boku szpitala). Obecnie też są tam miejsca postojowe, ale mało kto zostawia tam auto, gdyż jest to daleko od wejścia głównego. Tam pracownicy będą mogli parkować po preferencyjnych stawkach: miesięczny abonament ma kosztować 25 złotych. Dyrekcja proponuje też parking ogrodzony i strzeżony dla pracowników szpitala, ale tam abonament będzie kosztował 80 złotych.

Propozycje nowych zasad wywołały burzę wśród załogi. Pracownicy oddziałów piszą pisma do dyrekcji w tej sprawie. Nie zgadzają się na to, by ponosić opłaty.
- Dość, że musimy dojechać, to jeszcze trzeba płacić za to, że zostawimy auto – denerwuje się pani Katarzyna, pielęgniarka ze szpitala. Napisała do nas maila w tej sprawie. - Rozumiem lekarze, dla nich te 25 złotych to nic, ale inny personel: pielęgniarki czy salowe, nie zarabia aż tak dużo. Może to i niewielkie pieniądze, ale chodzi o zasadę.

- Dyrekcja powinna dbać o pracowników. W każdej firmie pracownicy mogą podjechać i bez problemów zostawić auto – dodaje Grzegorz Kurek, który zadzwonił rano do naszej redakcji.
Jak mówi, w szpitalu pracuje ok. tysiąca osób. - Łatwo wyliczyć, jaki będzie z tego zysk – mówi.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dyrekcja chce, by pracownicy nie zajmowali parkingu głównego przed szpitalem, tzw. parkingu D, gdyż blokują miejsca pacjentom i ich rodzinom, pomniejszając przez to wpływy dla dzierżawcy – Simetu.

Parking D od poniedziałku będzie przeznaczony tylko jako płatny parking dla pacjentów i ich rodzin. Zasady opłat nie zmienią się: za godzinę postoju trzeba będzie zapłacić 2 złote.

Czy starania pracowników o zniesienie opłat dla załogi przyniosą skutek? Nie wiadomo, dziś dyrektor i zastępczyni byli nieuchwytni. Pracownicy już mówią, że będą parkować poza terenem szpitala. Problem będą mieli więc mieszkańcy okolicznych bloków.

Do tematu powrócimy.
 

Komentarze (30)

W DUZYCH FIRMACH W NIEMCZECH PRACOWNICY WYKUPUJA KARNET ZNIZKOWY WLASNIE NA PARKING !!!I TEN POMYSL CHYBA STAMTAD... :0

Witam - mieszkam w miescie 87tys. mieszkancow - i pracuje w szpitalu moja sasiadka i co miesiac potracaja Jej o$ za parking - od zawsze .

9o$-

a ja mieszkam na Elsnera i teraz wszyscy
będą mi stawiać swoje gruchoty pod oknem ?? NIe zgadzam się !! Wystarczy że pazerni pacjenci już mi stawiają....

W centrum miasta abonament płacą właściciele sklepów.
Nie bardzo rozumiem o co ta awantura.

2pln to chyba jest za cały dzien,czyli od 8.00 do 20.00.Oczywiscie moge sie mylic:)

nie miesci mi sie w głowie to co wymysla juz dyrekcja szpitala ale druga sprawa ile jest w stanie pomiescic aut parking przy SOR mysle ze niewiele!!!!

Parking przy SOR sąsiaduje z lądowiskiem dla helikopterów. Już sobie wyobrażam wyraz twarzy właściciela pojazdu, którego auto stało na parkingu podczas lądowania i startu śmigła. Lakier jak po gradobiciu ;)

Po pierwsze nie 2 zł za dzień dla pacjentów tylko 2 za godzinę - już widzę zniesmaczone miny Pacjentów jak będą czekać 5 godzin na SORZE na przepraszam za określenie lekarza, nacierpią się i zapłacą za to przynajmniej 10,00 pln.
Po drugie, parking przy lądowisku nie może być wykorzystywany do parkowania pojazdów bo jest na ścieżce podchodzenia do lądowania śmigłowca, i kuriozalny pomysł derekcji - ma tam też powstać ogrodzony lekkim ogrodzeniem parking strzeżony - powinien być dopisek, demolka auta przy lądowaniu śmigła gratis w abonamencie. NIKT Z DEREKCJI NIE WIE ŻE TAKIMI DECYZJAMI SPROWADZA ZAGROŻENIE NA ŻYCIE RATOWNIKÓW Z LOTNICZEGO POGOTOWIA ORAZ LUDZI POTRZEBUJĄCYCH?
MYŚLĘ, ŻE PIERWSZE SPRAWY O ZDEMOLOWANIE AUTA LUB WYKLUCZENIE MIEJSCA DO LĄDOWANIA NASTĄPI JUŻ NIEDŁUGO Z CHWILĄ PONOWNEGO PRZYBYCIA KAWALERII LOTNICZEJ NA SZYBOWCÓWKĘ. JAK PODLECĄ SOKOŁEM TO ŁOJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO.

JEŚLI DYREKCJA TAK BARDZO CHCE ZARABIAĆ TO PROPONUJĘ POBIERAĆ OPŁATY OD LĄDOWAŃ JAK NA ŚWIATOWEJ KLASY LOTNISKACH. BĘDZIE SUPER, JAK PILOCI NIE ZAPŁACĄ TO BLOKADA NA KOŁA I ŚMIGŁO ZE STRAŻY MIEJSKIEJ.

BAREJA PRZYJEŻDŻAJ ;)

Parking przy SOR pomieści ok. 100 aut na 500- 600 a zatem pomysłodawca tego chorego zabiegu ma w głowie raczej próżnię (resztę wyssał egoizm, nepotyzm i pieniactwo). Opłata dla pracowników to k....stwo ale biedny pacjent lub rodzina zapłaci za parking 24zł za dziań+ 4 zł za dzień. Po 3 dobach "chorowania" BB zawoła od pacjenta 84 zł a ja pytam się za co??? A czy ten szpital i teren nie jest nasz- podatników i składkowiczów na NFZ???

Jeśli pomysł z niemiec to dajcie najpierw takie wypłaty jak u niemca to i za parking zapłacę

Sprostowanie: 24 zł za dzień (12h x 2zł)+ 4 zł za NOC= 28 zł za dobę. Pani BB to już na rządziła (się) w poprzedniej placówce, w skutek czego placówka się prawie rozpadła i jej pozbyła a od tej pory wszystkim już żyło się lepiej :-D

Co za patologia ! Pracownicy oddziałów jak i pacjęci są "biedni", więc wytłumaczcie mi proszę, dlaczego pacjet ma płacić za to że tam przebywa (płaci podatki na pracowników oddziałów), a pracownicy mają nie płacić? Bo co ? Bo mają białe fartuszki ? Patologią jest, że tyle lat budowano ten szpital za Naszą kasę, a parking jest płatny. Patologią jest też, domaganie się przez pracowników szpitala lepszego traktowania niż reszta obywateli. Teraz do ekipy ze szpitala: do tej pory was nie obchodziło czy dowozimy zonę w ciazy czy umierającego dziadka- 2 zł sie nalezy. teraz, odczujecie na własnej skorze jak to jest. PS: jak jestescie tacy biedni, to skad macie samochody? skad macie na ubezpieczenie? Paliwo ?

javascript:JOSC_emoticon(":)")
Służba zdrowia jest na specjalnych prawach .Ma obowiązek stale narzekać - małe zarobki idp. Niech pokażą swoje PIT-y zwłaszcza zajęte zwracanie uwag i dyskusją pielęgniarki.Niech pojadą na zachód bo chcą zarabiać jak na zachodzie i tam zaparkują samochód ?A skąd mają samochody jak mało zarabiają ?javascript:JOSC_emoticon(":P")

Patologia? chyba mówisz o sobie, ciekaw jestem czy jadąc do swojej pracy o ile pracujesz, płacisz też za parking? Tu nie chodzi o wysokość opłat tylko sam fakt ich uiszczania. Patologio, walczymy też o to by pacjenci i rodziny nie płaciły za parking, niestety pani BB jest nietykalna politycznie razem z resztą ekipy derekcyjnej robi co chce. Nikt i nic nie jest jej w stanie ruszyć - to jest patologia. A może pochodzisz z rodziny derektorskiej i boli Cię krytyka?

pani derektor nieżle wali na muzg powina sobie zrobić tomografie i przeswietlenie czszki bo jej dymi z czaszki od stanowiska derektora wszystkie zakłady maja parkingi darmowe dla pracownikow a jej się w d.... poprzewracało :evil:

Drodzy mieszkańcy Moniuszki i Elsnera!
Macie prze pier do lo wwne.

W sumie to pani BB łebska babka- szpital musi zarabiać- nawet wtedy, gdy w tym celu sprzedaje się miejsca parkingowe pracowników dzierżawcy z zewnątrz, który niejako "odsprzeda je" w formie wynajmu właśnie tym samym pracownikom, zarabiając przy tym kupę kasy. Proponuję obejść dzierżawcę i zwrócić się bezpośrednio do pracowników a kwota abonamentu będzie naprawdę symboliczna. DLA PACJENTÓW I ICH RODZIN PARKOWANIE POWINNO BYĆ BEZPŁATNE!!!

Parkingi będą puste jak wirus grypy AH1N1 się rozprzestrzeni ,pacjenta wywieziono do Kamiennej Góry ,a na oddziale nie wprowadza się rygorów bo ordynatorem jest mąż BB.

Niestety nie mam z tym szpitalem nic wspólnego. A tego, czy pani "BB" nikt nie jest w stanie ruszyć nie byłbym taki pewien.

A ja wiem skąd BB ma takie pomysły :). Po prostu nie puszcza bąków, a takowe wracają do mózgu i stąd się biorą posrane pomysły :)Pozdrawiam wszystkich konfidentów w szpitalu.

Rada miejska co roku umarza podatek o nieruchomości dla szpitala, czyli ogranicza dochody miasta. Proponuję nie umarzać, mają z czego zapłacić.

p.Wożniak i jego kolesie stworzyli sobie prywatne rancho i robią co chcą. czas najwyższyżeby ktoś przerwał ten proceder.Najpierw prywatne oddziały dla swych małżonków teraz dowalić pracownikom.takiego szamba w tym szpitalu jeszcze nie było.

tytuł sugeruje szefostwu szpitala bardzo złą rzecz, wręcz sądową...
pracownik lub potencjalny pracownik szpitala musi wykupić abonament na parkingu bo inaczej zostanie zwolniony lub nie przyjmą go do pracy, dość poważne oskarżenie - dobrze że treść wyjaśnia sytuację
dziennikarz nie cofnie się "przed niczym" aby ktoś przeczytał jego artykuł...

pani dyrektor ma juz nowe pomysły płatne toalety w szpitalu i bilety na przejazd windami

Jak się nie ma pomysłu-recepty na poprawę pracy szpitala to sie wymyśla zastępcze tematy.Proponuje wzorem sklepikarzy z Zakopanego,Krupówki "zakaz puszczania bąków w sklepie,ale ostatnio w którymś kraju Afryki rząd uchwalił podobny dekret,tak że dużo jeszcze przed nami.Spokojnej niedzieli.

chyba trza bedzie przy carrefourze
stojać.
Ale Derekcja ma POmysły!
POpatentować i brać jeszcze z patentu apanaże

Czy BB to Brigit Bardot co robi za Bokiej?

Proponuje aby pierwszą blokade założyc pani derektona muzgownicę moze ta terapia uwolni ją raz na zawsze od g****ch pomysłow.

PŁATNE PARKINGI DLA PRACOWNIKÓW TO NIC, W PORÓWNANIU Z PRZEJĘCIEM "WYSOKIEJ ŁĄKI" A POTEM SPRZEDANIA ZABYTKOWEGO BUDYNKU ZA GRUBE MILIONY. TU SIĘ STWORZYŁA "MAFIA". NIE NA DARMO SIĘ MÓWI NA SZPITAL JELENIOGÓRSKI "UMIERALNIA"