To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Charytatywnie w Żeromie

Charytatywnie w Żeromie

W najbliższy czwartek (6 lutego) już po raz 12. w jeleniogórskim LO im. S. Żeromskiego tradycyjny koncert charytatywny z występami uczniów, absolwentów i nauczycieli, licytacjami, pyszności przygotowanymi przez społeczność szkoły. Zebrane na koncercie środki wykorzystywane są na potrzeby uczniów i szkoły.

Tematem przewodnim XII Koncertu Charytatywnego „Pewnego razu w… Żeromie” będą musicale i piosenki z filmów muzycznych, które we wspólnie opracowanym programie zaprezentują uczniowie, absolwenci i nauczyciele Żeroma. Oprócz występów wokalnych, muzycznych i tanecznych będzie sprzedaż domowych wypieków a przede wszystkim ciesząca się niesłabnącą popularnością licytacja prac plastycznych. Licytowane będą m.in. obrazy Darka Milińskiego, ale także prace uczniów szkoły.
- Celem jest pomoc uczniom szkoły – mówi Artur Segiet przewodniczący Rady Szkoły, która jest głównym organizatorem koncertu. – Pieniądze zebrane z cegiełek, licytacji i aukcji trafiają bezpośrednio dla najlepszych uczniów w formie stypendiów naukowych. Po ubiegłorocznym koncercie mogliśmy ufundować 150 takich stypendiów. Pieniędzy wystarcza też na finansowanie wyjazdów na konkursy i zawody sportowe oraz na nagrody w rozgrywanych mistrzostwach szkoły. Jeśli pieniędzy starcza współfinansujemy także zakupy pomocy naukowych i sprzętu szkolnego. Oczywiście równie ważna jest integracyjna rola takiego koncertu.
Aula LO im. S. Żeromskiego na poprzednich koncertach była pełna; organizatorzy są pewni, że w tym roku będzie tak samo.
Koncert 6 lutego o godz. 18.00 w auli LO
 

Komentarze (1)

Najbliższy czwartek do 6 lutego