To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Cenne trofeum Kamila Stocha w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu

Cenne trofeum Kamila Stocha w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu

Trzykrotny złoty medalista zimowych igrzysk olimpijskich Kamil Stoch przekazał do zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki puchar zdobyty na zawodach Pucharu Świata 2017/2018 w skokach narciarskich w Skandynawii. To trofeum z zawodów w tamach turnieju Raw Air 2018, którego druga edycja odbyła się w dniach 9–18 marca 2018 r. na skoczniach w Norwegii. 

Turniej Raw Air 2018 zakończył się na skoczni mamuciej w Vikersund w dniu 18 marca. Tego dnia zawodnicy wzięli udział w finałowym konkursie indywidualnym. Trofeum przekazane do karpackiemo muzeum jest nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca na tych właśnie zawodach. Dodatkowo muzeum otrzymało też numer startowy lidera z jego autografem. W zbiorach muzeum są już od dwóch lat narty skokowe mistrza, pamiątkowy kubek z XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang 2018 r. z autografami polskich skoczków, medalistów olimpijskich, jak i okolicznościowa całostka pocztowa - koperta pierwszego dnia obiegu ze znaczkami polskich złotych mistrzów olimpijskich na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014 r. z autografami Kamila Stocha, Justyny Kowalczyk i Zbigniewa Bródki.
Wszystkie te cenne eksponaty oglądać będzie można już niedługo na wystawie stałej w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. 

Komentarze (1)

Mogli się trochę bardziej postarać Norwegowie z tym pucharem, bo wygląda jak tani bazarowy wazon na kwiaty. Co nie zmienia faktu, że polski mistrz odniósł wielki sukces, zdobywając go.