To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Celtycka Noc w Żelaznym Tyglu Walońskim

Celtycka Noc w Żelaznym Tyglu Walońskim

To będzie pierwszy na Dolnym Śląsku plenerowy koncert muzyki celtyckiej. U stóp Szrenicy, w Osadzie Średniowiecznych Poszukiwaczy Skarbów, przy blasku ognisk i pochodni zagrają: czeska grupa Bohemian Bards oraz polskie formacje - Rhiannon i Leśne Licho. „Celtycka Noc Pod Szrenicą” już w sobotę, 2 lipca, od godz. 18:00 w Żelaznym Tyglu Walońskim w Szklarskiej Porębie.

W programie niezwykłego wydarzenia wiele różnych, nie tylko muzycznych atrakcji: kiermasz wyrobów lokalnych, pokaz taneczny – Celtic Tribal Dance, pokaz wytwarzania celtyckiego uzbrojenia, warsztaty zdobnicze i tkackie. Szczególną częścią spotkania będzie aukcja na rzecz odbudowy Muzeum Ziemi Juna, które strawił pożar. Licytowany będzie ręcznie wykonany, srebrny Torques z rubinami, czyli naszyjnik celtyckiej arystokracji!

W czasie festiwalu o podniebienie gości dbać będzie załoga Stacji Turystycznej Orle, która na tą okoliczność, oprócz piwa i doskonałego cydru, przygotuje specjalne danie walońskie z kociołka, kiełbasy wędzone podczas festiwalu, drożdżówkę izerską z jagodami, ser izerski własnej roboty i wiele innych smakołyków. Nie zabraknie też naturalnego chleba walońskiego wypiekanego w piecu chlebowym na terenie Żelaznego Tygla. Podczas festiwalu będzie można również nabyć płyty i koszulki występujących zespołów.

Dla przyjezdnych uczestników imprezy gospodarze przygotowali bezpłatne miejsce biwakowe w pobliżu osady!

Organizatorami „Celtyckiej Nocy Pod Szrenicą” są Sudeckie Bractwo Walońskie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej oraz Referat promocji Miasta Szklarska Poręba.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia drogą internetową pod adresem www.zelaznytygiel.pl

Program godzinowy:
18:00 – 18:30 Rozpoczęcie imprezy
18:30 – 20:00 Koncert zespołu Bohemian Bards
20:00 – 20:30 Uroczyste rozpalenie ognisk przez Druidów Celtyckich
20:30 – 22:00 Koncert zespołu Rhiannon
22:00 – 22:30 Licytacja na rzecz odbudowy Muzeum Ziemi Juna
22:30 – 24:00 Koncert zespołu Leśne Licho

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy bezpłatne wejściówki na to niezwykłe wydarzenie. Informacja, jak można je zdobyć, w „Nowinach Jeleniogórskich” z 28 czerwca 2016. Zapraszamy!