To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Celtycka Noc Pod Szrenicą 2017

Celtycka Noc Pod Szrenicą 2017

Dwa dni, 21-22 lipca, trwać będzie tegoroczny festiwal „Celtycka Noc Pod Szrenicą” w Szklarskiej Porębie. Unikatowa impreza organizowana jest w „Żelaznym Tyglu Walońskim” - zrekonstruowanej osadzie dawnych poszukiwaczy skarbów.

Organizatorzy wydarzenia, zachęceni sukcesem ubiegłorocznej, pierwszej edycji festiwalu, postanowili przygotować imprezę w poszerzonej formule czasowej i programowej. Koncerty szeroko pojętej muzyki celtyckiej wzbogacone zostaną pokazami tańca irlandzkiego oraz jarmarkiem celtyckim.

W blasku ognisk i pochodni koncertować będą zespoły z Polski i Czech: Celtic Tree (PL), Bran (CZ), Bohemian Bards (CZ), Etnostation (PL), Cheers (CZ), Rhiannon Celtic Band (PL).
Towarzyszyć im będą pokazy tańca irlandzkiego zespołu „Ellorien”oraz tancerzy ognia i światła „Irrbloss” z Wrocławia.

W sobotni wieczór na scenie odbędzie się też specjalna licytacja cennego, celtyckiego naszyjnika. Pod młotek idzie torques - naszyjnik wykonany ręcznie z czystego srebra, z osadzonymi rubinami, który w zamierzchłych czasach Celtów, był oznaką godności i szlachetnego pochodzenia, a dziś jest zarezerwowany tyko i wyłącznie dla arystokracji celtyckiej. Kwota z licytacji, decyzją mistrza osady, w całości zostanie przekazana na odbudowę spalonego Muzeum Ziemi Juna. W tym roku uczestników festiwalu czeka też konkurs na najlepsze stroje damskie i męskie wzorowane na tradycjach celtyckich.

Przez dwa dni festiwalu na terenie skansenu odbywać się będzie jarmark celtycki gdzie swoje kramy rozłożą wytwórcy dawnej żywności, ozdób oraz odzieży dawnej. Będzie można skosztować doskonałego celtyckiego piwa, czy też wypiekanych na miejscu podpłomyków. Nie zabraknie również wyrobów rzemieślników sztuki kowalskiej i płatnerskiej oraz mistrzów obróbki kamieni półszlachetnych. W programie  również pokazy i warsztaty rzemieślnicze. Na zwolenników zdrowej żywności oraz naturalnych metod leczenia czekać będą bartnicy i zielarze karkonoscy. Jarmark rozpoczynać się będzie w piątek i sobotę o godz. 10.00, a koncerty o godz. 18.00. Szczegółowy program publikujemy poniżej. Wstęp na jarmark jest bezpłatny. Na koncerty obowiązują bilety wstępu. Ilość miejsc na widowni jest ograniczona.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na tegoroczną Celtycką Noc pod Szrenicą. Informacja, jak można je zdobyć w „Nowinach Jeleniogórskich” z 18 lipca 2017.

PROGRAM IMPREZY:

PIĄTEK 21.07.2017
10:00
OTWARCIE STREFY JARMARKU
WARSZTATY RZEMIEŚLNICZE
WARSZTATY TANECZNE
KONKURSY, GRY I ZABAWY
 17:00
OTWARCIE STREFY KONCERTOWEJ
18:00-22:30
OFICJALNE OTWARCIE
KONCERT ZESPOŁU "CELTIC TREE"
WYSTĘP ZESPOŁU TANECZNEGO "ELLORIEN"
KONKURS NA NAJLEPSZY  STRÓJ INSPIROWANY KULTURĄ CELTYCKĄ
KONCERT ZESPOŁU "BRAN"
ROZPALENIE OGNISK
WYSTĘP ZESPOŁU TANECZNEGO "ELLORIEN"
KONCERT ZESPOŁU "BOHEMIAN BARDS"
WYSTĘP TANCERZY OGNIA I ŚWIATŁA "IRRBLOSS"

SOBOTA 22.07.2017
10:00
OTWARCIE STREFY JARMARKU
WARSZTATY RZEMIEŚLNICZE
WARSZTATY TANECZNE
KONKURSY, GRY I ZABAWY
17:00
OTWARCIE STREFY KONCERTOWEJ
18:00-22:30
KONCERT ZESPOŁU "ETNOSTATION"
WYSTĘP ZESPOŁU TANECZNEGO "ELLORIEN"
KONKURS  NA NAJLEPSZY STRÓJ INSPIROWANY KULTURĄ CELTYCKĄ
KONCERT ZESPOŁU "CHEERS!"
LICYTACJA NASZYJNIKA CELTYCKIEGO
KONCERT ZESPOŁU "RHIANNON" POŁĄCZONY Z FINAŁOWYM WYSTĘPEM ZESPOŁU "ELLORIEN"
 

 

Komentarze (1)

Brawo! Impreza w moich klimatach! Akurat będziemy z rodziną, to na pewno wpadniemy. :) ukłony dla organizatorów