To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

CBA sprawdza majątki radnych

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza majątki radnych powiatu lwóweckiego. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji w której CBA weryfikuje ponad 8 tysięcy oświadczeń majątkowych z rzeczywistym stanem majątku. Sprawę potwierdził nam rzecznik biura Jacek Dobrzyński.

- Centralne Biuro Antykorupcyjne zwróciło się do wojewodów, starostów i przewodniczących rad powiatów w całym kraju o przekazanie analiz oświadczeń majątkowych radnych powiatowych, członków zarządów oraz starostów i przewodniczących rad ubiegłej kadencji –mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

Jak udało się nam dowiedzieć pod szczególne sito pójdą radni, którzy mają duże majątki i oszczędności lub w trakcie trwania kadencji ich majątek nagle się uszczuplił. Obawiać powinni się ci, którzy będą mieli problem z uwodnieniem, skąd posiadali pieniądze na zakup danej nieruchomości, samochodu itp. Jeżeli radny zaniżył wartość posiadanej nieruchomości to także trafi pod lupę funkcjonariuszy CBA. - Otrzymane od wojewodów i starostów analizy mają oceniać poszczególne delegatury biura i swoje opinie przesyłać do Departamentu Postępowań Kontrolnych CBA w Warszawie – dodaje Jacek Dobrzyński.

Kontrolę CBA w starostwie lwóweckim potwierdził rzecznik starosty - CBA zwróciło się pismem o przysłanie takiej analizy również do powiatu. Analizy oświadczeń majątkowych radnych ubiegłej kadencji (nie same oświadczenia) zostały przekazane do CBA na początku lutego br. – mówi Marcin Lampart.

Po zakończeniu akcji sprawdzania majątków radnych powiatowych skontrolowani zostaną wszyscy radni gmin w powiecie lwóweckim.
 

Komentarze (14)

Władza ma w dziubdziuś nas,szarych POLAKÓW.Władza sama sie wyżywi.Ot balszoj.

no nareszcie w moim powiacie ktoś zrobi porządek miejmy nadzieje że należycie :angry:

zapomniałabym każdy ma prawo napisać wniosek o sprawdzenie kogoś na poważnym stanowisku podejrzanym o korupcje i machlojki https://cba.gov.pl/portal/pl/zgloszenie/Formularz_dodawania.html pisałam i wiem

[/quote]

Anonimowy napisał:
Społeczeństwo nie powinno myśleć, bo po co? Żeby odkryć, że nauka zaprzedała się grupom interesów?

To samo dotyczy prasy.

[/quote]stale muszę patrzeć na ręce politykom, żeby nie przespać momentu, kiedy zechcą mnie zniewolić lub uśmiercić.[/quote]

Już przespałeś przyjacielu.

To jest ciekawe z tym pod stołem-przedsiębiorcy uważają,ze to normalka.Zatrudniać na czarno,bo nie ma kosztow i jakoś się kręci....a zresztą nikt tego nie ma czasu sprawdzać i nie chce,bo i po co-gorzej jak za komuny.

ja też znam tego gościa w tandetnych dżinsach.
:lol: :D :silly: :whistle: ;)
Jego CBA nie musi sprawdzać. Bo po co?
No chyba, tylko po to, aby w szafie odkryć same tandetne dżinsy
:lol: :D :silly: :whistle: ;)

Nie wiem jak to zrobiłeś, ale kundla rozszyfrowałeś. :lol: Ciekaw jestem tylko, czy to ten sam kundel co w knieje uchodzić musiał, czy też jakiś inny "psy chol".
Ten bałwan odzywa się za każdym razem jak ktoś napisze o tanim piwsku, albo o tandetnych dżinsach. Właściwie to one (tanie piwsko i tandetne dżinsy) pasują do niego. Są takie Ludowe. Tak samo Ludowe, jak Polska, której wiernie służył jego mentor UBecki pies. Albo tak samo Ludowe jak partija, której jest podnóżkiem licząc, że znajdzie się dla nie niego jakaś posada, bowiem choć mierny, to wierny.

Były burmistrz ma przynajmniej gdzie się schować. Ale pewien psichol musi w knieje uchodzić.
:lol: :lol: :lol:

Ma w stawie złote rybki które mu spełniają każde życzenie.

Mamy tu do czynienia z przypadkiem szczególnym. A właściwie z przypadkami. Z określeniem ich jednostki chorobowej nie miałby problemu żaden doktor, za wyjątkiem tego, z którym pacjent jeździł z megafonem na dachu samochodu :lol:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Paranoja_indukowana

Ciekawe czy ta akcja sprawdzania radnych powiatowych będzie miała charakter stały czy tylko doraźny? Czy CBA będzie sprawdzać również radnych wojewódzkich i gminnych, czy zajmie się także marszałkami i burmistrzami, czy sprawdzi też urzędników, lekarzy i nauczycieli? Moim zdaniem powinna. Byłych radnych też, ale nie tych którzy zeszli ze złej drogi i poświęcili się uczciwym profesjom i zostali np. magazynierami w Starej Kamienicy. Ich CBA powinno zostawić w spokoju bo wiadomo że oni nic nie mają. Nie mają majątku ani rodziny, przyjaciół ani znajomych nie mają nawet psa. Ich CBA niech zostawi w spokoju.

majątku nie mają
ale rozumu też nie wiele
właściwie to jedno nie wyklucza drugiego
wręcz przeciwnie
brak rozumu współgra z brakiem majątku