To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Całoroczna trasa do narciarstwa biegowego gotowa

Całoroczna trasa do narciarstwa biegowego gotowa

Będzie można uczyć się biegać na nartach nie tylko w zimie, ale i w pozostałych porach roku! Przy Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie zakończył się montaż toru ze sztucznej nawierzchni.

O ten tor postarało się środowisko związane z klubem Karkonosze Sporty Zimowe, które złożyło projekt w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt ten uzyskał bardzo dużo głosów i został zakwalifikowany do realizacji.

W praktyce jest to okólna ścieżka o łącznej długości 200 metrów, przeznaczona do nauki biegania łyżwą, oraz blisko stumetrowy odcinek do nauki biegania stylem klasycznym.
Matę, którą ułożono w Sobieszowie, wyprodukowała firma Neveplast z Bergamo we Włoszech. Ma podobne parametry śliskości do śniegu. Co ważne, należy z niej korzystać bez smarów na nartach.
Ścieżka nie została jeszcze odebrana, na razie młodzi zawodnicy testują ja pod okiem swoich trenerów.

Komentarze (7)

Czekamy na realizację pozostałych projektów z budżetu obywatelskiego.Promenada Bobru zdaje się nie doczeka realizacji,naprawa fuszerki z oznaczeniem przejść rowerowych.

gdzie są dofinansowania obiektów kościelnych..... w tych warunkach nie idzie sie modlić....

Korzystać mogą oczywiście dożywotnio wszyscy i za darmo? W końcu budżet obywatelski to nie jest dofinansowywanie projektów komercyjnych.

A będzie wypożyczalnia sprzętu na miejscu?

no bez jaj, a wyciag narciarski bedzie?

.. za moich czasow to sobieszow byl miastem obrotnym.Byl porzadny tartak,PGR i rowniez szkolono tam lesnikowi, rolnikow,a teraz ..szkoda pisac !Przez te jazdy polamia tylko nogi i nasz Szpital bedzie mial rece pelne roboty

Trzeba będzie uważać, żeby się na tej trasie nie zgubić.