To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Byli pijani i w trakcie jazdy zmienili się za kierownicą

Peugeot Boxer z otwartymi tylnymi drzwiami jadący wolno przez jedno z bolesławieckich rond zwrócił uwagę patrolu policyjnego. - Takiego przypadku jeszcze nie mieliśmy - mówi o tej sytuacji st. asp. Anna Kublik-Rościszewska, rzeczniczka prasowa bolesławieckiej policji.

Policjanci z patrolu jadący za podejrzanym samochodem doskonale widzieli, że za kierownicą siedzi mężczyzna. W pewnym momencie auto zwolniło, by potem znowu ruszyć z impetem. Kiedy policjanci dojechali do Boxera i skutecznie zatrzymali go, okazało sie, że tym razem pojazdem kieruje kobieta. Jasne się stalo, że podróżujący zamienili się miejscami w trakcie jazdy. Okazało się, że para dokonała tego w warunkach szczególnie trudnych, bo oboje byli zupełnie pijani. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu we krwi, a kobieta blisko 3. Przesiadka w trakcie jazdy, kiedy już ścigani zorientowali się, że policja ma ich na oku, mogła się wydawać na swój sposób uzasadniona. Okazało się bowiem, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kobieta zaś "tylko" nie miała takich uprawnień. Sąd rozpatrzy winę obydwojga sprawców zagrożenia na drodze. Mężczyzna możeusłyszeć wyrok do 3 lat pozbawienia wolności, kobieta - do 2.

Komentarze (6)

Czas najwyższy zmienić prawo w kierunku przepadku mienia (samochodu), bezwzględnego więzienia i PUBLIKACJI w mediach wizerunków przestępców - w takich właśnie przypadkach! Właśnie media podają,że pijany kierowca (z sądowym zakazem) spowodował śmiertelny wypadek w następstwie którego zginęła ciężarna kobieta!!! Ile jeszcze?

Zaraz by pisiory i inne badziewie krzyczalo, ze to ucisk ludu pracujacego miast i wsi.

I CO Z TEGO SĄD IM PALCEM POGROZI I POCZEKA AŻ KOGOŚ ZABIJĄ

Na trzeźwo ..nie dali by rady ! :)

Tylko DW tak potrafią. Pewnie grzali ruplem na saksy do Niemiec.

i co gowno daje ,sadowe zatrzymanie,dalej chleja mordercy ,ludzi zabijaja,jak ma wychlac to sie nachla i pojedzie,prawo popaprane maja w dziubdziuś,,,,,bezradne mizerne prawo,,,,,,