To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Był tak pijany, że jechał lewą stroną jezdni

47-letni mężczyzna może nawet na dwa lata trafić do więzienia. Dość, że jechał lewą stroną jezdni to jeszcze był pijany.

Było to wczoraj po godz. 14. przy ul. Karłowicza w Jeleniej Górze. - Policjanci zauważyli pojazd marki Honda, który poruszał się lewą stroną jezdni. Podejrzewali, że kierowca może być pod wpływem alkoholu – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy komendy Miejskiej Policji w Jeleniej górze. - Zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 47-letni jeleniogórzanin. W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało 2,8 promila.

Na szczęście, mężczyzna nie zdążył doprowadzić do kolizji ani wypadku, choć jechał w ruchliwym miejscu i było to kwestią czasu.

47-latkowi grozi do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami na kilka lat oraz wysoka grzywna.
 

Komentarze (6)

Myślał, że jest w Anglii...

I to jest g****e prawo, miał 2,8 promila grozi mu zabranie prawa jazdy na kilka lat.Zabrać mu na zawsze, bo po kilku latach powtórzy "wyczyn" i kogoś zabije.

Najgorsze jest to, że powtórzy to nawet bez prawa jazdy. Karą dla takich było by obcinanie rąk, skoro nie ma miejsc w więzieniach...

ale debil. Ludzie dzwonce jak widzicie cos co Was wkurza-niech Policja robi porzadek z burakami.

No niewiem Zobacze

Zabranie prawa jazdy niczego nie zmieni, bedzie jeździł bez prawa, trzeba konfiskować samochód na czas pozbawienia prawa jazdy.Trudno, rodzina niech cierpi, jak ma tatusia idiotę, może to go zmusi do myślenia.