To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Była bigamistką, ale uniknie kary

Mieszkanka naszego regionu Alicja G. przez krótki czas miała formalnie dwóch mężów: jednego w Polsce, drugiego w USA. Prawnie to zabronione, jednak prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia uznając, że społeczna szkodliwość tego czynu jest znikoma.

Bigamia w Polsce zagrożona jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub nawet więzienia (do 2 lat). Alicji G. się upiecze. Ale po kolei: 23 listopada 2006 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze rozwiązał małżeństwo Grzegorza K. i Alicji G. bez orzekania o winie. - Wymieniona w tym czasie przebywała na terenie Stanów Zjednoczonych, a na rozprawie w kraju reprezentował ją pełnomocnik z wyboru – radca prawny – informuje Violetta Niziołek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Alicja G. nie czekała na uprawomocnienie tego wyroku i już 1 grudnia na terenie USA wzięła ślub z Alainem F.

Prokuratura uznała, że rzeczywiście kobieta naruszyła porządek prawny. - Prokurator nadzorujący niniejsze postępowanie dokonując szczegółowej analizy wszystkich aspektów tej sprawy oraz biorąc pod uwagę, iż okres bigamii wyniósł jedynie 14 dni uznał, że społeczna szkodliwość tego czynu jest znikoma i odmówił wszczęcia dochodzenia – wyjaśniła Violetta Niziołek.
 

Komentarze (1)

Największą karą za bigamie to mieć więcej niż jedną teściową !!!