To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bunt czterech świnek w Zdrojowym Teatrze Animacji

Bunt czterech świnek w Zdrojowym Teatrze Animacji

Rudolfo Valentino, Galareta, Marzyboczek i Miss Koryta – to cztery sympatyczne świnki, które są bohaterami najnowszego przedstawienia w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Premiera odbędzie się 30 czerwca. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na ten spektakl. 

- Sztuka „Ale świństwo! sztuka dla małych, większych i wegetarian"opowiada o świnkach uciekających przed losem, który zgotowali im ludzie – krótko streszcza autor i reżyser Fred Apke. Opowiada o perypetiach zwierząt lekko i z humorem.
Świnki postanawiają, że nie pozwolą, by spotkał je los innych zwierząt tego samego gatunku. Nie chcą skończyć jak kotlet na talerzu. Mają plan. Zamierzają dostać się do lasu i żyć razem z innymi, na swobodzie, w dzikim stadzie świń. Ale nie jest to takie proste. Po drodze czekają na nie różne zasadzki. Najgorszy jest rzeźnik. Czy uda im się go przechytrzyć? Sztuka opowiada o wspólnocie, miłości i odwadze, by wyrwać się z utartych ścieżek w poszukiwaniu godnego bytu.
- Jej przesłanie zrozumieją sześciolatkowie i starsze dzieci – mówi Fred Apke. Jest autorem wielu, często wystawianych i nagradzanych sztuk, w tym czterech dla dzieci. Często sięga po komedię i tragifarsę. Stara się opowiadać o ważnych sprawach, bez zadęcia i moralizowania. Prowokuje do rozmów i dyskusji z dziećmi. Tak jest także i w tym spektaklu. Jak sugeruje tytuł sztuki, przemyślenia będą mieli mali i duzi widzowie. A jeśli po spektaklu zadrży im nóż na kotletem, to tym lepiej...
Przedstawienie zostało zrealizowane dzięki wsparciu Fundacji współpracy polsko- niemieckiej i samorządu jeleniogórskiego. Premiera w Zdrojowym Teatrze Animacji 30 czerwca o godz. 16.00

„ Ale świństwo!sztuka dla małych, większych i wegetarian"
Reżyseria: Fred Apke
Muzyka: Dimitrij Szostakowicz,
scenografia: Anna Kościelniak

Obsada: Dorota Fluder, Jacek Maksimowicz, Sylwester Kuper, Sławomir Mozolewski, Rafał Ksiądzyna, Radosław Biniek.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy pięć dwuosobowych zaproszeń na premierę sztuki „Ale świństwo! Sztuka dla małych, większych i wegetarian” do Zdrojowego Teatru Animacji. Rozdamy je osobom, które jako pierwsze zadzwonią na redakcyjny numer: 75/7524781, we wtorek, 26 czerwca, po godz. 14.00. Warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich”. Zapraszamy!