To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Budowa kolejnej galerii na prostej

Budowa kolejnej galerii na prostej

Powstanie kolejnej galerii handlowej nie jest zagrożone - wynika z ustaleń prezydenta. Chodzi o obiekt, króry ma powstać na placu obecnego dworca PKS-u w Jeleniej Górze.

Ze spółką TK Develompent, która zamierza budować galerię, spotkał się prezydenta Marcin Zawiła. Temat nie jest nowy, o planach budowy było głośno jeszcze w poprzedniej kadencji.

- Plany zabudowy przewidują utrzymanie dworca, a precyzyjnie – stanowisk odjazdowych, ale wyprowadzenie parkingu autobusów poza miejsce, gdzie dziś on istnieje – informuje Cezariusz Wiklik, doradca prezydenta. - Inwestor potwierdził, że trwają procedury związane z rozpoczęciem budowy i w lipcu br. będzie można przystąpić do pierwszych prac.

Równolegle komisja urbanistyczno-architektoniczna opiniuje proponowane rozwiązania w zakresie szczegółów projektu, dróg dojazdu, itp.

Jak zapowiedział C. Wiklik, M. Zawiła przewiduje całą serię spotkań z innymi inwestorami, którzy budują bądź chcą budować obiekty w Jeleniej Górze.

Przeczytaj także: Wstępne "tak" dla galerii zamiast dworca

Komentarze (24)

Śmieszny jest ten zawiły prezydent! Do tej pory nic nie zrobił, tylko biadoli na Obrębalskiego! Mija już 100 dni i zero aktywności, dostępności dla mieszkańców! a tyle obiecywał!!!

Każdy Prezydent musi mieć swoją galerię, a co!!!

Po jakiego ch.... kolejny koszmarek? Chyba tylko po to żeby centrum miasta wymarło całkowicie.

galeria galeria a ludzie pod most dlaczego mlodzi musza wynajmowac mieszkania po800 i wiecej wladzo pomysl

Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty tak by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszył przełożonego.
Ukaz CARA ROSJI PIOTRA I z 9 grudnia
1708 r.To jest motto obecnej władzy PO.
Nic dodac nic ując.

Jelenia Góra to małe miasto a kolejna galeria...hmm poroniony pomysł,wystarczy popatrzeć co sie dzieje z galeria na ul.Jasnej.Ludzie to nie Wrocław ani nie Warszawa,żeby powstawała galeria za galerią....

po co kolejna galeria??? niech dadzą kase na sport na Sudety, a nie buduja kolejna bezsensowna galerie w ktorej nic nie bedzie!!!

wywalmy tego ....... raz na zawsze ludzie pracy nie mają jedna galeria stoi pusta a on kolejna chce budować

Jeszcze niech z 6 wybudują...na jakiego grzyba tyle galerii już na Grodzkiej taki ruch że nie ma gdzie zaparkować buhhahaha:) Proszę was inwestorzy i ten cały Ratusz i jego pracownicy...Ludzie w JG nie mają gdzie pracować a wy galerie budujecie...

Galerie buduja prywatni inwestorzy, więc nie wiem dlaczego tak biadoli to stado frustratów. Ludzie, komuna się skończyłs, ktoś chce inwestowac w miasto to proszę bardzo. Pewnie, pawilon komfortu jest po prostu perełką architektoniczną.... tak tu ludzie za nim płaczą. Ja chętnie powitam w JG mulikino, czy Media Markt albo dobre delikatesy.

Brawo Panie Prezydencie!. Proponuje pójść krok dalej. Przy każdej większej ulicy postawmy conajmniej 1 galerię! Na ul wolności to ze 4 (bo długa to ulica), no i koniecznie wyburzyć ratusz i w to miejsce postawić coś na kształt galerii dominikańskiej! W podziemiach można by umieścić parkingi, na parterze przestronne, klimatyzowane biura dla urzędników a na samym szczycie gabinet Pana Prezydenta co by miał Pan baczenie na całe miasto !

Daj łapówkę, zostaniesz polskim Żydem

http://www.rp.pl/artykul/67352,628466.html

Mieszkam w Jeleniej Górze od kilku lat i w zasadzie, jedyna rzecz, któej mi brakuje w jg to porządna galeria. Permanetne jeżdżenie do Wrocławia czy Legnicy jest po prostu męczące, a pasaż grodzki czy rozbudowane Tesco to niestety za mało. I jeszcze jedno info dla wiecznych narzekaczy: w Wałbrzychu, gdzie bezrobocie jest 2 X większe wybudowano pięna galerię i ma się dobrze

Ludzie. Co Was obchodzi kto wydaje kasę. To ich problem czy ludzie tam będą kupować. Przynajmniej nasza Jelenia będzie wyglądała jak miasto, a nie jak pipidówa. Co ma prezydent do budowy galerii. A jak ktoś nie ma pojęcia jak wygląda inwestowanie to niech nie wypisuje bzdur typu: lepiej dać na sport. A co do miejsc pracy "anonimowy" to właśnie tam te miejsca powstaną. A ci "krytyczni" to niech się najpierw zastanowią co piszą. Jakie to Nasze: narzekać, krytykować i chować głowę w piasek. Każda inwestycja to rozwój. Jakby Prezydent nic nie robił to dopiero by krzykacze podnieśli larum. Brawo Panie prezydencie i olać tych wiecznie niezadowolonych, bo im już nikt nie dogodzi (współczuję rodzinom).

ludzie, to nie prezydent miasta buduje galerie! dlaczego o wszystko obwiniacie włodarzy miasta? spójrzcie co WY robicie dla tego miasta - tylko narzekacie! ROBOTA JEST! tylko trzeba się po nią schylić a nie siedzieć i pierdzieć w stołek przed komputerem i wylewać żale na miasto, prezydenta, władze bo nie mam pracy albo zarabiam 900 zł na rękę... Ktoś tu podał przykład Wałbrzycha - Galeria Victoria istotnie prosperuje - może nie tak jak wrocławskie galerie - ale na zakupy przyjeżdżają nawet czesi. Jest spory wybór - jest ruch - nie jak w Pasażu Grodzkim...

Wiele tysięcy ludzi nie ma pracy a ci co ją mają pracują za najniższą krajową i boją się o swoje posady w tych niepewnych czasach pokolenia 1200zł. Nie wiem jaki jest sens tworzenia kolejnych sklepowych bytów skoro niewielu stać by tam robić zakupy.

Jesteśmy miastem turystycznym, a po kij turystom galerie, które mają u siebie.
U nas powinien deptak tętnić życiem, atrakcje w mieście i wokół niego.
Banki i salony sieci komórkowych wywalić na obrzeża centrum, a w ścisłym śródmieściu spadną ceny lokali. Wtedy różnorodność sklepów,restauracji i kawiarni może odgrywać jedną z atrakcji miasta.

donosili do ss j***ł ich pies

po co nowa galeria jak w tej starej kompletnie nic nie ma ? ;/
bezsens, lepiej tamtą wyposażyć

Wygoniliscie poza granice Polski tylu zdolnych fajnych ludzi i dalej to robicie. SKutecznie rozpieprzacie marzenia ludzi, ktorzy chcieli tu normalnie życ! Co nastepni przy korycie tym jest lepiej. Nara

Jak nie było galerii to wszyscy narzekali, że co to za miasto nic tu się nie dzieje, że nawet porządnej galerii nie ma. Jak wybuduje się nowa Galeria to zapewniona jest praca dla co najmniej 50-100 osób, to jednak dużo. Galeria Grodzka nie funkcjonuje przez ceny najmu, może jak będzie dla niej konkurencja to i ceny spadną, a poza tym o tym co się słyszy o właścicielu to mu nie zależy na kasie więc i na tym aby wynajmować powierzchnie.

To prawda, kilkanaście małych restauracji czy eleganckich barów by poprawiły wizerunek starówki.

Prezydent nie buduje galerii ale wydaje zgodę na ich budowę !