To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Brud, bałagan, alkohol i małe dzieci

O narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia podejrzewa jeleniogórska policja dwójkę rodziców. Urządzili oni w domu libację.

Rodzice zostali zatrzymani w czwartek. Zdarzenie miało miejsce w okolicach Jeleniej Góry Zachodniej.

- Otrzymaliśmy anonimowe zgłoszenie o libacji alkoholowej jednym z jeleniogórskich mieszkań. Wynikało z niego, że w mieszkaniu są małe dzieci – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Pod wskazanym adresem policjanci zastali trzech mężczyzn, kobietę i dwóch małych chłopców w wieku 3 lat i 7 miesięcy!
- W mieszkaniu było brudno i panował bałagan a na stole stały puste butelki po alkoholu – mówi E. Bagrowska. - Dzieci były zaniedbane.

Okazało się, że rodzicami są 23-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna. Oboje byli pijani. Ona miała 1,5 promila alkoholu, on 1,2 promila.
Starszy z chłopców został przewieziony do szpitala, młodszy trafił do placówki opiekuńczej. Rodzice natomiast do policyjnego aresztu.

Policjanci prowadzą postępowanie pod kątem narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. - Jeśli zarzut potwierdzi się, rodzicom będzie groziło nawet do 3 lat więzienia – mówi E. Bagrowska. - O sytuacji zostanie też powiadomiony sąd rodzinny.