„Brązowy” skok Julii Turkiewicz

W Toruniu odbyły się trzydniowe halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W rywalizacji juniorów U-20 i juniorów młodszych
U-18 uczestniczyło ponad 1200 zawodniczek i zawodników z kilkuset krajowych klubów. Z sukcesów swoich wychowanków i ich rekordów życiowych cieszył się jeleniogórski trener z MKL „12” Marek Przeorski.

Bardzo dobrze sportowo zaprezentowała się Julia Turkiewicz. W konkursie skoku wzwyż juniorek (U-20) wynikiem 168 cm wywalczyła brązowy medal MP. Rekord życiowy w siedmioboju w kategorii U-18 poprawił Szymon Jarosz, który zgromadził 3675 punktów. Lekkoatleta z MKL ”12” szybciej pobiegł na 60 m (wynik 7,64 sek.) i na 1000 m (3:03,35 min.), wyżej skoczył (180 cm) i dalej pchnął kulę (8,92 m) i ostatecznie zajął ósme miejsce. Z nową „życiówką” 42,75 sek. w biegu na 300 m Tamara Kuncewicz uplasowała się na 14. pozycji.

Tzw. frycowe startując po raz pierwszy w tak wielkiej imprezie krajowej zapłacili Piotr Szumowski, który po nadepnięciu linii w biegu na 300 m został zdyskwalifikowany oraz Seweryn Półtorak. Jego wynik 24,46 sek. w biegu na 200 m nie pozwolił na zakwalifikowanie się do finału – mówi trener Marek Przeorski.