To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bolesławiec w kirze a w Jeleniej Górze...

Bolesławiec w kirze a w Jeleniej Górze...

Bolesławieccy radni jednomyślnie uchwalili, by 10 kwietnia, w rocznicę tragedii smoleńskiej, wywiesić w mieście biało - czerwone chorągwie z czarnymi wstążkami. Zawyją także syreny. Wniosek taki zgłosili radni Komitetu Wyborczego Piotra Romana.

W Jeleniej Górze 8 maja o godz. 18.00 PiS organizuje spotkanie z posłami Marzeną Machałek, Adamem Lipińskim oraz europosłem, prof. Ryszardem Legutko. 10 kwietnia o godz. 8.41 PiS zapali znicze pod pomnikiem przy kościele Garnizonowym, o godz. 10.00 odbędzie się Msza Święta w kościele pod wezwaniem Św. Erazma i Pankracego, a następnie przemarsz jeleniogórzan znów pod pomnik przy kościele Garnizonowym.

Miejski program upamiętnienia rocznicy tragedii jest w przygotowaniu. Wiadomo, że między innymi 10 kwietnia po południu w Książnicy Karkonoskiej odbędzie się spotkanie wspominkowe poświęcone dwóm honorowym obywatelom Jeleniej Góry, którzy zginęli w smoleńskiej katastrofie: Prezydentowi RP na Uchodźstwie, Ryszardowi Kaczorowskiemu raz posłowi Jerzemu Szmajdzińskiemu.

Komentarze (18)

W rocznicę Polskiej Tragedii Narodowej zapalę znicz by oddać hołd tym co zginęli. Ukochałem najbardziej Marię Kaczyńską i jej męża. Tam w niebie już dogadują się bezproblemowo ze wszystkimi polskimi błogosławionymi, świętymi .Trzeba przyznać przez wieki mamy ich sporą grupkę. Tu na ziemi Polaków coraz mniej na skrawku polskiej ziemi. Cześć ich pamięci.

Ludzie nędza puka do waszych drzwi ,a wam się zachciewa manifestacji. Szkoda że nie zabrali z sobą prezia i OJdyra .Zginęli przez własną pychę,nie zachowali podstawowych środków ostrożności!Czas się brać do roboty a nie żyć wiecznie żałobą.
Kościół katolicki nakręca spiralę bo się liczy tylko mamona.

W Bolesławcu jest psychiatryk. Udaj się tam niezwłocznie.

A ja 10 Kwietnia ma urodziny więc się napiję.... za zdrowie Jarka aby jak najszybcierj spotakł się z Leszkiem :evil:

taa,to może u Nas jakis koncercik?:)japier*&^%&* już przeginak z tą katastrofa.....

OWSZEM,STALA SIE RZECZ STRASZNA..BARDZO MI SZKODA TYCH WSZYSTKICH LUDZI...ALE TO JUZ TA ZALOBA TRWA ROK..I NIE MA DNIA ABY O TYM NIE MOWIONA...JA JUZ MAM ZDECYDOWANY PRZESYT NA TEN TEMAT! :( :( :( :(

Baca, lecz się! :woohoo:

Szacunek należy się nam wszystkim ,mamy również prawo posiadać własne zdanie na każdy temat i wygłaszać je kiedy nam się spodoba,niemniej jednak jeżeli rok w rok mamy obchodzić publiczne wspominki tragicznie zmarłych to jest ich znacznie więcej niż ci , którzy zginęli w Smoleńskiej katastrofie - uczcijmy pamięć całości,ogłośmy kilka dodatkowych dni(tygodni) wolnych od pracy i nadal rozwijajmy się gospodarczo w tempie ekspresowym - przecież to nic innego jak:"igrzyska i chleb"(normalni ludzie nazywają to socjotechniką.A szczególnie przywiązanym do martyrologii proponuje biczowanie i pręgierze.