To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Boją się, że dojdzie do tragedii

Boją się, że dojdzie do tragedii

Mieszkańcy ul. Sułkowskiego i okolicznych ulic w Mysłakowicach podpisali się pod petycją z postulatem założenia spowalniaczy na drodze biegnącej do szkoły. Wójt nie daje im wielkiej nadziei na załatwienie tej sprawy.  

Ulica Sułkowskiego prowadzi do szkoły. To dłuższy prosty odcinek, który może zachęcać do wciśnięcia mocniej pedału gazu. Nie ma chodnika. Bezpiecznie na pewno tu nie jest. Rodzice z okolicznych domów chcieliby, aby zainstalować tzw. hopki, spowalniacze, które wymuszałyby na kierowcach zmniejszenie prędkości. Zdarza się, że auta mkną tędy osiemdziesiątką. Mieszkańcy twierdzą, że nawet kursowa „3” często jedzie powyżej dozwolonej szybkości. Pod pismem do urzędu w sprawie spowalniaczy podpisało się ponad 40 osób. Zdzisław Pietrowski, wójt Mysłakowic twierdzi, że na spowalniacze przy ul. Sułkowskiego w tym roku nie ma najmniejszych szans, a czy będą w przyszłości, zależy od radnych. To stosunkowo drogie rozwiązanie. Jeden spowalniacz kosztuje od 4,5 tys. zł do 12 tys. zł.

Póki co, wójt radzi, aby wołać policję przy każdej obserwacji łamania przepisów przez użytkowników drogi. Dla mieszkańców to żadne rozwiązanie.

Więcej w bieżącym numerze Nowin Jeleniogórskich.

Komentarze (14)

Przecież nasze ulice w centrum Szklarskiej Poręby są również bardzo niebezpieczne. Dziw, że jeszcze nie doszło do jakiejś tragedii. Widziałem wielokrotnie jak dzieci uciekały przed jadącymi tirami. Ale nasz burmistrz Sokoliński, to facet beztroski i niczym nie przejmuje się.

[quote=anonim11] Ale nasz burmistrz Sokoliński, to facet beztroski i niczym nie przejmuje się.[/quote]
Przejmuje się, przejmuje bo burmistrz Grzegorz Sokoliński bardzo polubił rządzenie. Szczególnie polubił spotkania z bardzo ważnymi osobami Polem Tajnerem, Ministrą Muchą albo Marszałkiem Jurkowlańcem. Te spotkania pozwalają mu myśleć, że kimś innym niż jest w rzeczywistości ale ta rzeczywistość i tak go dopadnie.

Anonimowy narzekacz. Pod każdym artykułem pisze to samo - jak zły jest Sokoliński i jaka tragedia się dzieje ludziom na drodze w centrum Szklarskiej. Nazwiska nie ma. Ech jak wspaniale poczytać pieniacza, który zagłosował na Sokolińskiego, co można wyczytać z jego postu: " nasz burmistrz Sokoliński" :) A teraz na niego psioczy. O co chodzi? Daj sobie spokój z tymi banialukami. Sokolinski będzie burmistrzem nadal, nikogo tiry nie rozjadą, most będzie naprawiony i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie :)

Przecież wiceburmistrz Brożek wielokrotnie oficjalnie mówił, że Sokoliński nie zna się na burmistrzowaniu Szklarskiej Poręby.

spowalniacz z tak zwanych puzli chyba nie kosztuje aż tyle kasy ,to koszt około tysiąca zł

A na Paderewskiego mieszkańcy załatwili sobie 5 spowalniaczy i wdychają spaliny, dobrze im tak. Najchętniej chcieliby, aby sami mogli poruszać się po swojej ulicy.

Panie Wójcie za 500pln zrobię !!!

Na ul.Paderewskiego nikt się nie prosił oraz nie ma tam szkoły i na dziurawej drodze że samochody mają tor przeszkód tak napierniczyli jak g**** klusków !
Nawet nie wiedziałem gdzie i jak wydaje się takie pieniadze na kostkę brukową trochę betonu i KR Siedlęcin od 4,5 do 12tyś !!!!!
Wy macie ludzi za debili, a lekarz kazał na nogi się już leczyć i rozchodzić dolegliwość mózgową ?

Sokoliński to dno. Poczekaj chłopie do wyborów. Później będę pluł ci w twarz za każdym razem jak cię spotkam. A ty nawet nie pierdniesz bo jesteś cieniutki.

I Wójt bardzo słusznie twierdzi, że dodatkowych spowalniaczy nie będzie, bo nie ma takiej potrzeby.
Ulica bardzo mało uczęszczana, od czasu do czasu przejedzie autobus i kilka aut... Przy samej szkole są 3 spowalniacze, w tym jeden na ul. Sułkowskiego. Może jeszcze fotoradar tam postawić?

Wójt niech nie będzie taki mądry i policją sobie d..... nie wyciera.... Pieniądze zaoszczędzić i hopki postawić