To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Biskup Tadeusz Pieronek w Jeleniej Górze

Biskup Tadeusz Pieronek w Jeleniej Górze

18 stycznia 2018 roku o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (ul. Bankowa 28/30) odbędzie się otwarte spotkanie z księdzem biskupem Tadeuszem Pieronkiem. Duchowny przyjeżdża na zaproszenie Klubu Obywatelskiego Jelenia Góra. Ksiądz biskup był przez wiele lat zaangażowany w krzewienie nauk Jana Pawła II, a po śmierci polskiego papieża brał udział w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II.

Swego czasu, jako dewizę biskupią przyjął słowa „In veritate” (w prawdzie) i jest jej cały czas wierny. Znany jest z ciętego języka i bezkompromisowych komentarzy dotyczących wydarzeń, również społeczno-politycznych. Przez jednych uwielbiany, przez innych obrzucany internetowym hejtem, z którego, jak sam mówi w wywiadach, nic sobie nie robi. Jedno jest pewne, w przyszły czwartek w sali JCK na pewno nie będzie nudno i sztampowo, bo ksiądz biskup nie boi się trudnych pytań. A jeleniogórzanie zyskają możliwość spotkania z niezwykłym człowiekiem.

Komentarze (14)

Posłanka Machałek też będzie na spotkaniu. Ona przed wyborami do Sejmu chodzi codziennie do kościoła, mimo że jest ateistką,

Co cię interesuje czyjaś wiara?
Ktoś chodzi ktoś nie chodzi, jego sprawa.

Bierze pewnie przykład z obecnej władzy - "Ktoś chodzi ktoś nie chodzi, jego sprawa.", ale jak nie chodzi, to mamy go na liście.

poseł Machałek jest ateistką. Więc w jakim celu przed wyborami biega do kościoła i teatralnie modli się? Kabaret

"w prawdzie" i co nic nie dało ,wyrósł pod ich okiem sekciarz Rydzyk.

,, oby ta Pielegrzymka byla owocem - Prawdy. - "Ja,zwykly,szary czlowiek,taki jak wy".

Machałek chyba jednak nie przyjdzie. To nie jest "toruński" biskup.

Czy chodzi o tą Machałek z Sędzisławia?

Kiedy mogłeś zapobiegać destrukcji Koscioła to nie krzyczałeś,teraz na emeryturze tylko wspomnienia. Wspomnienia o rospasaniu kardynałów.biskupów i zwykłych księży. zrobiono porządki w Irlandii, USA /diecezja Bostońska/ a ostatnio Australia.

,,do Heretyka,za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie
Odzyskane to moj sp.Szwagier przewozil na komarku Ksiedza Proboszcza z Maciejowej do Jeleniej Gory,.. tacy, byli duchowni szczupli.Co sie teraz porobilo,sam wiesz !Maja swoje samochody,a kto im auta kupuje ? Slyszalem,ze to wina amerykanow,oni wybrali wojtyle na papierza,oni rzadza

Z tego łże - księdza Pieronka to taki biskup, jak z TW "Filozofa" J. Życińskiego metropolita lubelski, że o ks. - tow. M. Czajkowskim TW "Jankowski" nie wspomnę!

Jak Pieronek "miesza się w politykę" to jest gut-tak twierdzi Michnik. Bo to jest biskup "namaszczony" przez Gazetę Wyborczą".

Jak się odniesie do faszyzującej"młodzieży"
Czy powtórka z 1933r?
/slask.onet.pl/postepowanie-policyjne-po-incydencie-pod-jasna-gora/kpq804c

A po kiego pieruna on tutaj? Księża powinni się zajmować krzewieniem religii a nie pitoleniem o polityce. Przyjedzie kolejny "autorytet" Wybiórczej, a cała czerwona wataha pobiegnie na spotkanie i będzie walić pokłony i całować rączki. Żałosne te spędy .