To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bilety MZK na razie nie podrożeją

Bilety MZK na razie nie podrożeją

Od niedzieli miały podrożeć bilety komunikacji miejskiej. Nie podrożeją, gdyż wojewoda zaskarżył uchwałę rady miejskiej o taryfach opłat. Sprawę rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny. Co to oznacza dla miasta?

Dla podróżnych to znakomita wiadomość: ceny biletów pozostają na tym samym poziomie. Dla przykładu: jednorazowy bilet na jedną strefę nadal będzie kosztował 2,24 zł a nie 2,4 zł, jak to proponowano w nowej taryfie. Nie będzie też rewolucji w biletach miesięcznych. Miały wejść nowe rozwiązania, m.in. bilety na jedną linię. One także miały być relatywnie droższe od obowiązujących obecnie. Na razie jednak wszystko zostaje po staremu. Dlaczego? Bo taryfa, która miała obowiązywać od 1 sierpnia, nie wejdzie w życie. Prawnicy wojewody zaskarżyli stosowną uchwałę rady miejskiej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, wstrzymując jej wykonanie.

- Będziemy musieli poczekać na rozstrzygnięcie sądu - mówi Marek Woźniak, prezes MZK. To może potrwać nawet kilka miesięcy.

Co takiego nie spodobało się prawnikom? Co to oznacza dla miasta i dla MZK? Więcej o tym jutro w „Nowinach Jeleniogórskich.

Komentarze (3)

knota niezgodnego z prawem prezes Woźniak ukręcił, więc wojewoda uwalił.

Dajcie na mszę za L.K. to na pewno za jego sprawą wstrzymano podwyżki :silly: :lol: :lol: :woohoo:

Od dłuższego czasu nie bylo podwyzki to plus. autobusy jezdza czasem jak slimaki. zimą połowa do mnie nie dojezdza,moze czas na podwyzke by kupic nowe opony :side: