To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bilet do KPN kupisz teraz na szlaku i w internecie

Bilet do KPN kupisz teraz  na szlaku i w internecie

Bilety do Karkonoskiego Parku Narodowego w tym sezonie kupimy nie tylko w jednym z ośmiu punktów stałych. KPN uruchomił platformę internetową do zakupu biletów w domu lub na smarfonie. Za wstęp do KPN można także zapłacić w punkcie moblilnym. Pracowników z urządzeniami spotkamy na szlakach.

Jak tłumaczy dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzej Raj, już widać, że te trzy sposoby pobierania opłat za wstęp, dają efekty i coraz mniej jest turystów bez biletów wstępu. Pracownicy pobierający opłaty na szlakach mają imienne identyfikatory z pieczęcią KPN i firmowe ubrania. Tylko oni są upoważnieni do sprzedawania biletów wstępu do KPN. Może je także kupić w internecie na stronie kpn.eparki.pl. Jednodniowy bilet wstępu do KPN kosztuje 8 zł normalny i 4 zł ulgowy. Z opłat zwolnieni są mieszkańcy naszego regionu. Muszą jednak pobrać w kasie tak zwany bilet zerowy (dla statystyki wejść do KPN). Pieniądze z biletów wstępu KPN przeznacza na remonty 130 kilometrów szlaków udostępnionych turystom.

Komentarze (4)

Nie muszę pobierać żadnego biletu za zero zł. Fajnie że nasz Park jest taki pro eko. Drukuje bilety dla osób nie muszących płacić.

Drzew ci u nas dostatek. Na razie. Rżną na potęgę.

dla statystyki? nie mozna bylo zrobic programu, ktory by liczyl wstep ale nie drukowal tej plachty, nikomu niepotrzebnego papieru? brawo programisci, wiecej religii w szkolach!!! porazka, jak zwykle.

Mała nieścisłość nie kpn uruchomił e aplikację tylko dopuścił do obsługi firmę zewnętrzną z gotową aplikacją.Owa firma obsługuje nie tylko kpn.Bileterzy nie sa pravownikami kpn.Troche rzetelnosci dziennikarskiej.