Biegowe złoto weteranów

Kamiennogórscy biegacze Artur Gawroński w kategorii wiekowej M-45 i Edward Kościak w M-75 zdobyli tytuły mistrza Polski i wicemistrza Europy w biegach górskich weteranów. To ich największe sukcesy życiowe. W zawodach rozegranych w Ludwikowicach Kłodzkich z czołówką polskich zawodników rywalizowali reprezentanci Niemiec, Węgier, Ukrainy, Szkocji, Anglii, Czech i Finlandii. Bieg główny wygrał Irlandczyk z Dublina Mac Mahon Brian.

W europejskim czempionacie od Artura szybciej pobiegł tylko Matrin Vacek z Czech, od Edwarda George Gross z Niemiec. Pierwszy z kamiennogórzan przywiózł łącznie z mistrzostw trzy złote medale i jeden srebrny, w tym dwa drużynowe. Jego starszy kolega  z reprezentacją Polski wywalczył zespołowo brązowe podium.