To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Biegowe Mistrzostwa Polski z olimpijczykami

Biegowe Mistrzostwa Polski z olimpijczykami

W sobotę, 23 marca, o godzinie 10.00, na miejskim stadionie w Olszynie rozpoczną się 91. mistrzostwa Polski PZLA w biegach przełajowych. Wystartują najlepsi z krajowych klubów, reprezentanci Polski, olimpijczycy, medaliści mistrzostw świata i mistrzostw Europy i wychowankowie współorganizatorów zawodów z SL GKS Olsza. Będą niespodzianki dla kibiców.

Wcześniej, 9 marca, na nowych trasach w pobliżu stadionu w Olszynie odbyły się mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych.

- Ucieszyła nas duża frekwencja. W osiemnastu biegach na różnych dystansach i w kilku kategoriach wiekowych startowało ponad 350 zawodników i zawodniczek z klubów dolnośląskich oraz z lubuskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Opinie trenerów o nowych trasach pozwalają nam z optymizmem czekać na mistrzostwa Polski - powiedział Przemek Chorzępa z Olszy Olszyna.

Dla gospodarzy udanej rywalizacji zorganizowanej wraz z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki srebrne medale zdobyli Filip Ruszkiewicz (kat. U-20) w biegu na 5000 metrów i Maja Geisler (kat. U-10) w biegu na 500 metrów. Brązowe krążki odebrali: w kategorii U-16 Kaja Popiel (bieg na 2000 m) i Mateusz Franczak (bieg na 1500 m), w kategorii U-10 w biegu na 500 m Mikołaj Hypki i Hanna Smusz.

Blisko podium byli Justyna Łakota, Agata Kowalska i Zuzanna Zielonko (4. miejsce) oraz Anna Klatka i Kajetan Rutkowski. Każdy uczestnik mistrzostw DŚ otrzymał na własność piękny numer startowy, najszybsi biegacze dostali tłoczone medale, koszulki z napisami Mistrz Dolnego Śląska i książki o sporcie olszyńskim, pierwszym szóstkom wręczono dyplomy. Za pomoc, za udział, za wsparcie wielkie podziękowania należą się wolontariuszom – uczniom SP nr 1 w Olszynie z oddziałami gimnazjalnymi, Dominikowi Gawronowi, zawodnikom SL GKS Olsza, rodzicom chłopców i dziewcząt z SP nr 1 i SP nr 3 w Olszynie.

- Nie po raz pierwszy społeczność olszyńska udowodniła, że potrafi sprawnie zorganizować imprezę na najwyższym poziomie – podkreśliła Ania Kozanecka z biura zawodów. - To było doskonale preludium mistrzostw Polski.