To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Biegaczki KS SMS z medalami przełajowych Mistrzostw Polski

Biegaczki KS SMS Natalia Bielak i Sandra Kraszewska

Lekkoatleci z ponad 160 klubów w zimowej scenerii Parku Książęcego w Żaganiu rywalizowali w 90. jubileuszowych mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. W jedenastu biegach startowało 523 juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Doskonale zaprezentowała się czteroosobowa ekipa KS SMS Szklarska Poręba.

 - W klasyfikacji drużynowej MP juniorów młodszych z klubu pod Szrenicą zajął trzecie miejsce – cieszył się trener Piotr Rostkowski. - W biegu na 2000 metrów juniorek młodszych po zaciętej walce brązowy medal zdobyła Sandra Kraszewska. To medal historyczny, pierwszy rangi mistrzostw kraju wywalczony przez reprezentanta KS SMS. W bardzo dobrze rozegranym taktycznie biegu na 3000 metrów juniorek młodszych Natalia Bielak pokonała wiele utytułowanych zawodniczek i stanęła na srebrnym podium MP. Obie medalistki są klasowymi koleżankami, uczennicami trzeciej klasy gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

W biegu na 6000 metrów juniorów 18-letni Kacper Skibiak ścigał się w czołowej grupie, ale po problemach z kolką wątrobową zajął dziewiątą pozycję. W pierwszej części najdłuższego w mistrzostwach przełajowego biegu na 10 000 metrów Krzysztof Gosiewski biegł w sześcioosobowej grupie pościgowej, za mistrzem Polski 2017 Tomaszem Grycko i wicemistrzem Europy na dystansie 3000 metrów z przeszkodami Krystianem Zalewskim. Na cztery kilometry przed metą Krzysztof zdecydował się na atak i walkę o brązowy medal. Ostatecznie był czwarty.

Na mecie Krzysztof Gosiewski powiedział: - Ruszyłem za wcześnie. Na długi finisz mogą sobie pozwolić najmocniejsi w stawce. O medal MP powalczę następnym razem. Przede mną starty w Półmaratonie Warszawskim i mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów. 

Komentarze (2)

wspaniale!!! Gratulacje!

A potem będą pisać, że to jeleniogórzanki, jak o tej rowerzystce.;-)