To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Białe kitle na ulicach. Dziś wielki protest

Fot.: iStock

Dziś po polskich ulicach przetoczy się fala strajków. W sumie w strajku ostrzegawczym wezmą pracownice i pracownicy z około 40 szpitali w Polsce.

„Głównym powodem akcji strajkowej i protestów jest procedowana obecnie w Sejmie i Senacie tzw. ustawa Niedzielskiego, tj. ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, która nie gwarantuje stabilnych zasad wzrostu wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych, pomimo licznych sygnałów od członków naszej organizacji związkowej dotyczących rażącego pogorszenia warunków pracy i płacy, trwającego od wielu miesięcy stresu, przemęczenia i wypalenia zawodowego.” - tłumaczy poniedziałkową akcję protestacyjną Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

Właśnie w poniedziałek odbędzie się strajk ostrzegawczy, który ma zmusić rządzących do ustępstw i zmian w przepisach. W wielu polskich miastach pielęgniarki zorganizują pikiety czy manifestacje. Dodatkowo każdy z wojewodów otrzyma list otwarty od organizacji związkowych, działających w poszczególnych regionach. Jak dodaje związek, będą protestować pracownice i pracownicy z około 40 szpitali w całej Polsce.

Gdzie będzie protest? OZZPiP podał częściową listę miast i wskazał miejsce i godziny protestów. • Warszawa – 10.00-12.00 Plac Bankowy,

• Białystok – 11.00-13.00 przed Ratuszem,

• Bydgoszcz – 11.00-13.00 przed Urzędem Wojewódzkim,

• Katowice – 11.00-13.00 przed Spodkiem od strony Ronda,

• Kielce – 9.00-11.00 przed Urzędem Wojewódzkim,

• Kraków – 12.00-14.00 Rynek Starego Miasta,

• Lublin – 12.00-14.00 przed Urzędem Marszałkowskim,

• Łódź – 11.00-13.00 przed Urzędem Wojewódzkim,

• Olsztyn - 9.30-11.00 na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, a następnie 11.00-13.00 pod Urzędem Wojewódzkim.

• Opole – 12.00-14.00 Plac Wolności, Pomnik Śląski,

• Rzeszów – 10.00-12.00 rondo Dmowskiego obok Pomnika Czynu Rewolucyjnego

• Szczecin – 12.00-14.00 przed Urzędem Wojewódzkim,

Komentarze (13)

Po tym degeneracie terleckim nie spodziewam się nic godnego i ludzkiego. Już wydawało się, że osiągnęliśmy dno, a tu od spodu pukają pismacy wyklęci. W ramach erudycyjnej erupcji jeden z nich sugeruje, że złamanego przez KGB opozycjonistę "należy go spokojnie, bez gniewu i emocji zastrzelić", pewnie najlepiej wPotylicę.pl?

Ohydny pysk sowieckiej kreatury na oparach butapremu. Swoim pyskiem wyraża piękno złodziejsko-mafijnej nazistowskiej narodowo socjalistycznej partii PiS.

Cały czas powtarzam, rozwiązać konkordat, przestać karmić pasożyta, wszyscy zyskamy. Będą pieniądze na zaniedbane zawody.

Hose i bolszewik w jednym stali domu...
Do wariatkowa leczyć natręctwa i fobie.

Aktualnie jestem pacjentem szpitala. Stan zagrażający życiu. Po tym, jak zachowuje się średni personel w stosunku do pacjentów, szczególnie tych niezaradnych, to owszem podpisuje się dwiema nogami i rękami dać im podwyżki, tak Podwyżki ilości batów na plecy, za upokarzanie pacjentów, za brak empatii, szacunku, zainteresowania itd. itd.......

Myślałeś, że pobyt w szpitalu NFZ (z milionowymi długami) będzie pobytem jak w prywatnym sanatorium? Czego się spodziewałeś od przepracowanego, źle opłacanego personalu, który jeszcze egzystuje resztkami sił? Masz problem, że Ci nie nadskakują, mimo Twojego marudzenia, to jest wybór: leczyć się prywatnie - proste!

PiSowcy tego nie rozumieją, ale za NFZ płacisz całe życie, czy korzystasz, czy tak jak ja nie. Nie ma nic za darmo. Tego też PiSowcy nie rozumieją, bo im rząd "daje". Ludzie z zewnątrz nie wyobrażają sobie jaki tam jest mimo wszystko mobbing i spółdzielnie dowartościowywujące się poniżaniem innych. I to dosięga pacjentów. Mojej umierającej na raka babci pielęgniarki zabierały na noc przycisk do wzywania, żeby mogły spać spokojnie.

Nienawidze PISu

Osobiście lubię słuchać wystąpień pana wojewody Radziwiłła, to pokaz szczególnej inteligencji, połączonej z wyrafinowaną bezczelnością i chamstwem! No cóż, geny przodków nie giną, zatem i po Nim należy się spodziewać, wszelkiego "dobra" dla Polski, podobnie jak po Jego przodkach...

Do A , właśnie to Wy oczekujecie nadskakiwania i grantów od pacjentów, bez tego pacjentów jest traktowany jak natrent. Czy to przepracowanie, nie wynika z pogodni za mamoną?

Do A , właśnie to Wy oczekujecie nadskakiwania i grantów od pacjentów, bez tego pacjentów jest traktowany jak natrent. Czy to przepracowanie, nie wynika z pogodni za mamoną?

Kiedyś palili na stosach innowierców, zabierali przemocą ziemię, gwałcili dzieci w biały dzień. Dziś już tylko protestują, jeszcze trochę i się ten małpi cyrk skończy. Nawet koty palili w klatkach na stosach dziesiątkami, torturowali zwierzęta. Kościół to zło najgorsze.

Dobry, to nie miało być tutaj.

Chociaż treść jest słuszna.