Bezradne „Karkonoszki” równają w dół

Znacznie zmalały szanse jeleniogórskich koszykarek na uniknięcie degradacji z I ligi kobiet. W pierwszym z czterech zaplanowanych meczów play out zespół MKS MOS Karkonosze doznał w Poznaniu porażki 48:59 z MUKS-em. Ponieważ liczą się punkty zdobyte w dwudziestu spotkaniach pierwszej części rozgrywek, outsiderki tabeli do ekipy z Wielkopolski tracą już sześć „oczek”. Tej straty już na pewno nie odrobią.

W niedzielnej konfrontacji w Poznaniu jeleniogórzanki fatalnie zagrały pierwszą kwartę. Od pierwszych minut przewaga gospodyń rosła w szybkim tempie. Początkową kwartę „Karkonoszki” zakończyły wynikiem 21:6, który „ustawił” mecz. W następnych odsłonach (12:18, 12:11, 14:13), przyjezdne już nie odrobiły strat. Jeleniogórskie koszykarki wystąpiły zaledwie w siedmioosobowym składzie. O jakości gry outsiderek I ligi grupy B dobitnie świadczy mierna skuteczność. Do kosza MUKS-u trafiło tylko 14 z 43 oddanych rzutów za dwa punkty i 3 z 14 zza linii 6,75 metrów.

W najbliższą środę, 16 marca o godz. 19, w hali SP nr 10 drużyna Karkonoszy zagra z głównym rywalem, AZS-em Uniwersytet Łódzki. Aktualnie akademiczki mają tyle samo, co jeleniogórzanki, 24 punkty, ale rozegrały jeden mecz mniej.

Potem „Karkonoszki” czekają jeszcze dwie potyczki rewanżowe. Zgodnie z regulaminem rywalizacja w play out może jednak być przerwana po trzeciej z zaplanowanych dla trzech klubów czterech kolejek (mecz systemem każdy z każdym), w przypadku wyłonienia do tego momentu drużyny z 11. miejsca tracącej prawo gry na zapleczu ekstraklasy.