To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bezpieczniej i szybciej w okolicach Małej Poczty

Bezpieczniej i szybciej w okolicach Małej Poczty

„Bezpieczniej na skrzyżowaniach” w myśl tej zasady ruszyła przebudowa sygnalizacji świetlnej na trzech skrzyżowaniach w naszym mieście. Na ulicy Wolności prace dobiegają końca, w trakcie podłączania są sygnalizatory, zamontowano przyciski zmiany świateł dla pieszych, niebawem powinny pojawić się także kamery.

W okolicach Małej Poczty prace trwają na dwóch skrzyżowaniach oraz wlotach ulic. Jak mówi jeden z pracowników firmy zajmującej się oświetleniem, w najbliższym czasie zostaną zamontowane kamery, przy pomocy których będzie można sterować ruchem. – Z tego co wiemy tu jest zawsze pełno samochodów i przede wszystkim wypadków. To z pewnością pomoże rozładować tłok i zapobiegnie tego typu zdarzeniom.– mówi.

Dodatkowo dojdzie do zmiany organizacji ruchu. Kierowcy, którzy będą wyjeżdżać z ulicy Morcinka będą wspierani przez sygnalizację świetlną, a nie jak do tej pory miało to miejsce, musieli liczyć na łaskawość kierowców jadących główną ulicą, którzy z rzadka wpuszczali tych z podporządkowanej. To świetny pomysł, zwłaszcza, że tylko w ostatnich dwóch tygodniach w tych okolicach doszło do co najmniej trzech kolizji drogowych spowodowanych przez tego typu wydarzenia.

- No już się bałam, że nigdy na to nie wpadną. Każdego dnia, wręcz błagam o to aby wcisnąć się na główną jak jadę od Morcinka, a trąbię jak jestem na głównej i ktoś mi się bezczelnie wpycha – inaczej się nie da. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej, bo przyjechać przez te ulice w godzinach szczytu to naprawdę wyczyn – mówi pani Hanna Rokosz, przedstawicielka handlowa ze Świeradowa Zdroju.

Zadbano również o pieszych. Za pomocą przycisków dotykowych będą mogli przyśpieszyć zmianę światła na zielone, tak aby móc przejść na drugą stronę. Dodatkowo, w kilku miejscach powstały sygnalizatory dla pieszych, których wcześniej nie było.

- Wszystko pięknie, nowe sygnalizacje, większe bezpieczeństwo, tylko niech mi ktoś powie na cholerę ten słup? Czy nie dało się go po prostu wyciąć? Nie tylko zahaczają o niego wysokie ciężarówki czy autobusy, do tego zasłania on całą tą sygnalizację, której jak wiemy wcześniej nie było. On nikomu nie służy, bo kiedyś odcięto od niego prąd, zapomniano o nim i.. stoi nadal. Od niego idą dwa kable, ale co z tego jak idą tylko w jednym kierunku. Chciałbym, aby ktoś zwrócił na to uwagę teraz, a nie jak to się wszystko skończy i zostanie problem – zaznacza pan Zdzisław, mieszkaniec ul. Wolności i zarazem pracownik sklepu położonego tuż obok feralnego „obiektu”.

Przebudowane zostaną także światła przy ul. Różyckiego, Traktorowej i Flisaków.
Prace mają potrwać do końca listopada, a ich koszt wyniesie ponad 1,1 mln. złotych.

Przeczytaj także - Bezpieczniej na skrzyżowaniach

Bezpieczniej i szybciej w okolicach Małej Poczty

Komentarze (2)

że wybory są raz na cztery lata.Byłoby pięknie w "Jelonce"

Ten słup może należy do TP oni takie lubią i pełno ich mają i w mieście i w okolicznych naszych wioskach :pinch: