To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Benzyna tania jak nigdy

Benzyna tania jak nigdy

Paliwa tanieją na potęgę: na jeleniogórskich stacjach benzyna jest najtańsza w tym roku. I niewykluczone, że będzie jeszcze tańsza – eksperci przewidują kolejne spadki cen.

Tak tanio w tym roku jeszcze nie było. Fot. robPaliwa tanieją na potęgę: na jeleniogórskich stacjach benzyna jest najtańsza w tym roku. I niewykluczone, że będzie jeszcze tańsza – eksperci przewidują kolejne spadki cen.

Złamana została „magiczna” bariera 4,2 zł za litr (cena Pb95). Wczoraj (sobota) na stacji paliw przy ul. Wojska Polskiego 95. kosztowała 4,17 zł! Podobnie na jednej ze stacji innego koncernu przy ul. Wolności.

- Takie ceny utrzymują się od czwartku – usłyszeliśmy od pracowników stacji przy Wojska Polskiego.

To zdecydowanie taniej, niż jeszcze np. w sierpniu, kiedy to Pb95 potaniała i kosztowała 4,69 zł za litr. Już wówczas eksperci przewidywali, że jeszcze w tym roku cena paliwa spadnie poniżej 4,2 zł., choć wydawało się to mało realne.

Jak przewidują analitycy z portalu „e-petrol”, ceny paliw mogą jeszcze spaść, nawet do 3,9 zł za litr. Jednak nie na długo, gdyż dolar umocnił swoją pozycję wobec złotówki. Rafinerie już podniosły ceny. Tyle, że rynek zareaguje na ten ruch z opóźnieniem. Dlatego jeśli tankować, to najlepiej teraz, póki paliwo jest tanie.

Komentarze (5)

We Wrocławiu kilka groszy tańsza, w Bolkowie też, o Zgorzelcu nie mówiąc! CO prawda na Tesco dalej kilka groszy taniej, ale co z tego skoro ogólnie jeleniogórska cena i tak jest zawyżona! Jadąc do Wro, bardziej opłaca się zatankować w BOlkowie!

a u nas w Zgorzelcu chyba najtańsza bo za 1 litr 4zł O5 groszy, mamy czym się pochwalić chociaż tym paliwem,

No tak, tylko komu się opłaca jechac do Wro czy Bolkowa, by zatabnkować. Chyba, że przy okazji jakiegoś wyjazdu, ale nie każdy tak jeździ.

Legnica - Auchan - 3.95