To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Barejada jednak bez Stanisławy Celińskiej

Barejada jednak bez Stanisławy Celińskiej

Kolejną edycję „Barejady” zapowiada Jeleniogórskie Centrum Kultury na 19 i 20 września. W programie dwa dni pokazów filmowych. Niestety, zapowiadany wcześniej recital Stanisławy Celińskiej nie odbędzie się.

Barejada powstała w 2001 roku z potrzeby serca – jako wyraz hołdu dla absolwenta jeleniogórskiego maturzysty, już w szkole średniej marzącego o filmie, przyszłego mistrza polskiej komedii filmowej – Stanisława Barei. Od pierwszej, wspomnieniowej edycji, ewoluowała aż do Festiwalu Filmów Komediowych i Niezależnych.

Podczas dwóch wieczorówtegorocznej Barejady w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury będzie można obejrzeć siedem filmów dokumentalnych: Małgorzaty Łupiny, Andrzeja Sapija, Marcela Łozińskiego, Rafaela Lewandowskiego, Andrzeja Wolskiego, Iwo Kardela. Seanse filmowe rozpoczynają się w pierwszym dniu Barejady – w piątek, 19 września – o godzinie 17, w drugim dniu – w sobotę, 20 września - o godzinie 16.
Pokazom filmowym towarzyszą „okołobarejadowe” wydarzenia. Profesor Stefan Bednarek z Instytutu Kulturoznawstwa we Wrocławiu mówić będzie o „Prawdzie czasu, prawdzie ekranu” w piątek, 19 września o godzinie 18.30. 

Jeleniogórskie Centrum Kultury z przykrością informuje, że z powodu choroby artystki koncert Stanisławy Celińskiej zaplanowany na 20.09.2014, godz. 20.00 zostaje odwołany.
Zwrotu biletów można dokonać w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz w sobotę 20.09.2014 od godz. 16.00 - 20.00.

 

Komentarze (2)

szkoda...:(