To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bandycki napad na zaporze

Do niecodziennego zdarzenia doszło na terenie zapory wodnej w Pilchowicach. Jeden z mężczyzn wsiadł nad ranem do samochodu, aby posłuchać sobie muzyki. Nagle zaatakowało go kilku mężczyzn. Chcieli ukraść mu samochód. Jeden ze sprawców już został złapany.

Jakub S. przyjechał z Zielonej Góry do swojej rodziny w Pilchowicach. Czas spędzał w miejscowym barze w okolicach zapory wodnej. O godzinie 4 rano 22-latek postanowił pójść do swojego samochodu żeby posłuchać muzyki. - W tym czasie podjechały dwa samochody. Wysiadła z nich grupa kilku mężczyzn. Jeden z nich wsiadł do samochodu Jakuba S. i chciał mu zabrać kluczyki. Wywiązała się bójka, w wyniku której mieszkaniec Zielonej Góry został pobity – relacjonuje Marek Madeksza, rzecznik prasowy lwóweckiej policji.

Jakub S. twierdzi, że grupa napastników chciała ukraść mu samochód, ale 22-latek w pewnym momencie wyrzucił kluczyki w trawę. Sprawcy ukradli tylko aparat fotograficzny.

Poszkodowany zgłosił się do nas i opisał przebieg całego zajścia. W ustaleniu tożsamości sprawcy pomogły nam nagrania z monitoringu. Okazał się nim 22-letni Mateusz P. mieszkaniec Jeleniej Góry. Mężczyzna był bardzo zdziwiony na widok policjantów, ale przyznał się do winy – dodaje Marek Madeksza.

Policjanci ustalają pozostałych kompanów Mateusza P. Mężczyzna jest pod dozorem policji. Grozi mu do 10 lat wiezienia.
 

Komentarze (5)

a co nie można? też tak czasami robię
:D
Tych wszystkich ludzi już całkowicie powaliło wszędzie dookoła na tych wioskach są jakieś bójki ostatniego czasu nie normalni!!!Co oni myślą koniec świata się zbliża to moze pozabijajmy się wcześniej!!!strach wyjść na wioskę na spacer bo nie wiadomo czy sztachetą w plecy się nie dostanie!!!Brak i szkoda w ogóloe słów!

To granda-gnoi z zapory powinni zepchnąć za napad.

To skandal! Kiedy wreszcie zburzą tą zaporę.

a skad on tam wzial trawe ze kluczyk w nia wrzucil???